Polish Polish English English German German Russian Russian Slovenian Slovenian Swedish Swedish Ukrainian Ukrainian

Opłatek Maltański także dla podopiecznych gdańskiego MOPR

Blisko 40 rodzin objętych wsparciem gdańskiej pomocy społecznej wzięło udział w Opłatku Maltańskim w poniedziałek, 13 grudnia br. w sali Olivia Star w Oliwie.

Na to szczególne spotkanie zaprosiła m.in. rodziny z dziećmi oraz potrzebujące osoby starsze z Gdańska i Sopotu, Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich. W Trójmieście takie wydarzenie odbyło się po raz pierwszy. Łącznie wzięło w nim udział ok. 150 osób.

Rodziny będące pod opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku, zaproszone na poniedziałkowe spotkanie, celebrowały świąteczny czas przy tradycyjnych potrawach. Otrzymały też m.in. paczki z produktami spożywczymi i gwiazdkowe upominki. Św. Mikołaj obdarował dzieci m.in. słodyczami, zabawkami, ulubionymi grami oraz plecakami. Wydarzeniu towarzyszyła świąteczna, szczególna aura.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: arcybiskup Tadeusz Wojda, metropolita gdański oraz Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska i Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. Dodajmy, że Zakon Maltański jest obecny w Polsce od ponad 700 lat, natomiast formalnie jako polska organizacja narodowa – od przeszło 100 lat. W 2021 roku projekt Opłatka Maltańskiego organizowanego przez Zakon Maltański obchodzi 20-lecie działalności.

Zdjęcia z poniedziałkowego spotkania opłatkowego: Joanna Woyciechowska i Zofia Tarnowska-Kornicka/źródło: materiał Fundacji Polskich Kawalerów Maltańskich