Polish Polish English English German German Russian Russian Slovenian Slovenian Swedish Swedish Ukrainian Ukrainian

Pchli targ zagości na gdańskim Chełmie

Nie wyrzucaj niepotrzebnych rzeczy, lepiej je sprzedaj, wymień lub po prostu oddaj potrzebującej osobie! Można to zrobić w środę 28 lipca br. na pchlim targu, na zrewitalizowanym skwerze przy ul. Styp-Rekowskiego w Gdańsku Chełmie.

Imprezę zaplanowano w godzinach od 17.00 do 19.00. Jest otwarta i adresowana zwłaszcza do mieszkanek oraz mieszkańców tej gdańskiej dzielnicy. Wystarczy przynieść i wystawić drobne przedmioty, rzeczy w dobrym stanie, których jednak już nie potrzebujemy. Chętnych do ich nabycia lub wymiany z pewnością nie zabraknie.

Książki, przedmioty z duszą i rośliny obok atrakcji dla dzieci

Wystawca przygotowuje swoje stanowisko samodzielnie. Niepotrzebne zabawki, drobne domowe sprzęty, książki, stroje, naczynia czy gadżety retro – to wszystko może znaleźć nowych właścicieli. Podczas pchlego targu jest też okazja do zaprezentowania artystycznych dzieł wykonanych samodzielnie, np. obrazów, ceramiki, nietuzinkowych ozdób czy ubrań. Z kolei miłośnicy roślin proszeni są o przyniesienie sadzonek, które chcą wymienić na inne, być może egzotyczniejsze i dlatego pożądane.

W programie animacyjnym dla dzieci zaplanowano m.in. gry sportowe, układanki oraz zabawę bańkami mydlanymi. W tym czasie rodzice mają czas, by porozmawiać i poznać się. Środowa impreza na Chełmie służy bowiem aktywizacji oraz integracji społecznej. Ma też kilkuletnią tradycję w tej dzielnicy. Do uczestnictwa w pchlim targu zapraszają jego organizatorzy: Inkubator Sąsiedzkiej Energii Chełm (Fundacja Nova) oraz animatorzy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku.

Podczas ubiegłorocznego pchlego targu na Chełmie można było m.in. kupić i wymienić książki oraz ubrania, zapewniono też program animacyjny dla dzieci/fot. Damian Michnowski z gdańskiego MOPR