Polish Polish English English German German Russian Russian Slovenian Slovenian Swedish Swedish Ukrainian Ukrainian

Policja, MOPR i… US konsekwentnie edukują seniorów

Wszystkich seniorów, dla których ważne jest nie tylko zdrowie, aktywność, ale również bezpieczeństwo serdecznie zapraszamy 26 października o godz. 10.30 m.in. na spotkanie z gdańskimi policjantami, w Dziennym Domu Pomocy przy ul. Wajdeloty 28 A. To kolejne przedsięwzięcie edukacyjne, w ramach projektu „Seniorze bądź ostrożny”, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku i Policji.

Jak dwa poprzednie spotkania, i to jest otwarte dla wszystkich chętnych mieszkańców 60 plus. Funkcjonariusze podpowiedzą seniorom m.in. jak nie dać się oszukać przestępcom i naciągaczom. Zaprezentują techniki samoobrony, odkryją tajniki daktyloskopii. Gośćmi seniorów będą również pracownicy Urzędu Statystycznego w Gdańsku, którzy włączyli się w akcję na rzecz podniesienia bezpieczeństwa osób starszych. Podpowiedzą m.in. jak rozpoznać prawdziwego ankietera, który np. zgłasza się, by dokonać badania statystycznego. W programie spotkania nie zabraknie także słodkiego poczęstunku i znakomitej kawy dla uczestników.

–  Zależy nam bardzo, by gdańscy seniorzy mieli możliwość aktywnego spędzania czasu wolnego – podkreśla Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. – Dzięki różnorodnej ofercie mogli w niej uczestniczyć, przez to czuć się potrzebni, radośni i spełnieni. Dla osób starszych ważne jest także ciągłe nawiązywanie lub odbudowa więzi społecznych. To sprawia, że w jesieni życia nie czują się samotni.

Głównymi organizatorami październikowych spotkań w ramach projektu „Seniorze bądź ostrożny” są: gdański MOPR i Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Partnerami: placówki wsparcia dla seniorów oraz US w Gdańsku. Przedsięwzięcie wspiera znakomita aktorka, pani Krystyna Łubieńska. Akcja profilaktyczna wpisuje się w obchody Gdańskich Dni Seniora 2017 roku.

Fot. materiały MOPR