Polish Polish English English German German Russian Russian Slovenian Slovenian Swedish Swedish Ukrainian Ukrainian

Pomoc psychologiczna całodobowo, także po pogrzebie Prezydenta

Od tragicznej śmierci Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza około 400 osób skorzystało z pomocy psychologicznej, którą zapewnił Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku. Nadal każdemu potrzebującemu człowiekowi oferujemy to całodobowe, bezpłatne wsparcie.

Psycholodzy MOPR lub pracujący na zlecenie Ośrodka są do dyspozycji przez całą dobę, pod numerami telefonów: 787 960 860 i 577 772 838 (w Fundacji „Fosa”), 58 347 82 82 (w MOPR) oraz 58 511 01 21 (w Centrum Interwencji Kryzysowej). Bezpłatnych konsultacji psych. udziela też Gdańskie Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom w godzinach od 8:00 do 14:00, tel. 58 320-44-04.

Specjaliści udzielą potrzebującym osobom wsparcia doraźnego telefonicznie oraz w razie potrzeby – spotkają się z mieszkanką lub mieszkańcem, by przeprowadzić głębszą rozmowę, terapię. Pomogą załagodzić emocje, zapanować nad stresem związanym z tragedią w Gdańsku. Przywrócić potrzebującemu człowiekowi poczucie bezpieczeństwa i przeciwdziałać agresywnym, impulsywnym zachowaniom.

– Nie wstydźmy się swojej słabości, emocji wywołanych tragedią, nie udawajmy silnych w tak trudnym momencie – podkreślał Piotr Kowalczuk, wiceprezydent Gdańska ds. polityki społecznej. – Jeśli to potrzebne, skorzystajmy ze wsparcia psychologicznego.

Dodajmy, że podczas sobotniej ceremonii pogrzebowej kilkoro uczestników otrzymało, w punkcie dyżuru psychologów MOPR, taką doraźną pomoc. Pod Bazyliką Mariacką pracownicy socjalni przekazali też zgromadzonym blisko tysiąc ulotek, z kontaktami do naszych specjalistów. Wiele osób deklarowało, że sięgnie po wsparcie w kolejnych dniach.

Więcej informacji o pomocy na stronie: www.mopr.gda.pl