Polish Polish English English German German Russian Russian Slovenian Slovenian Swedish Swedish Ukrainian Ukrainian

Świąteczne wsparcie dla gdańskich seniorów!

Wspólnie udało się spełnić gwiazdkowe, bardzo przyziemne marzenia blisko 250 potrzebujących osób starszych w Gdańsku. Otrzymali oni lub jeszcze dostaną m.in. paczki z żywnością lub pościel, kosmetyki, sprzęt AGD czy książki i życzenia od darczyńców akcji „Świąteczna paczka dla seniora”.

Również w bieżącym roku Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku zaprosił mieszkanki i mieszkańców do włączenia się w gwiazdkowe przedsięwzięcie dla sędziwych, samotnych i najczęściej bardzo schorowanych osób. Pracownicy socjalni określili potrzeby swoich podopiecznych, zapytali też ich o pasje i pragnienia. Te informacje spisali w „listach do św. Mikołaja”. Świętym mógł zostać każdy. Wystarczyło pobrać list, by na jego podstawie przygotować gwiazdkową paczkę lub upominek dla seniorek i seniorów. W akcję włączyli się mieszkańcy, grupy przyjaciół, pracownicy firm i instytucji. Dary przekazali do Centrów Pracy Socjalnej MOPR w dzielnicach. Przed świętami te prezenty dostarczają osobom starszym pracownicy Ośrodka i wolontariusze akcji. Przedsięwzięcie odbywa się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i reżimu sanitarnego w epidemii.

– Chęć dzielenia się z osobami potrzebującymi dobrocią, jest w Gdańsku ogromna – mówi Małgorzata Niemkiewicz, dyrektorka gdańskiego MOPR. –  Dziękuję darczyńcom za każdy gest wsparcia, za to wyjątkowe współdziałanie i wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka.

Seniorskie świąteczne potrzeby i pragnienia

Osoby starsze otrzymują zwłaszcza żywność z długim terminem przydatności do spożycia oraz chemię gospodarczą i kosmetyczną. Cieszą się także ze słodyczy, pościeli czy ręczników. Wśród podarunków nie brakuje sprzętu AGD oraz ciekawych książek, albumów, gier planszowych czy perfum. Wszystkie prezenty są spersonalizowane, przygotowane wg wskazań i podpowiedzi z listów o sędziwych podopiecznych Ośrodka. Mamy nadzieję, że świąteczne dary sprawią seniorkom i seniorom radość. Spowodują, że ten zimowy czas będzie dla osób starszych naprawdę szczególny.

Darczyńcy akcji „Świąteczna paczka dla seniora” nigdy nie zawodzą/fot. z archiwum gdańskiego MOPR, Anna Dunajska