Polish Polish English English German German Russian Russian Slovenian Slovenian Swedish Swedish Ukrainian Ukrainian

Człowieku bądź Mikołajem – dla seniorów i rodzin z dziećmi

Przyszedł czas na podsumowania świątecznej pomocy.

W okresie Świąt Bożego Narodzenia myślimy o tych, którzy tych Świąt nie będą mieli, m.in. o osobach starszych, obłożnie chorych, którym samotnie przyjdzie święta spędzać i którzy z pewnością nie otrzymają żadnego prezentu świątecznego. Święta to czas dzielenia się szczęściem, miłością i rodzinnym ciepłem. Dlatego też zaprosiliśmy mieszkańców Gdańska do zrobienia spersonalizowanej paczki świątecznej samotnym seniorom i osobom zależnym, a osób starszych i samotnych a dodatkowo schorowanych jest w naszym mieście dużo. W wyniku akcji i przy pomocy osób indywidualnych jak i firm 98 seniorów otrzymało wspaniałe paczki.

      

Między innymi Pani Maria, która otrzymała nową lodówkę (stara od lat nie działała) a także ciepłe koce, kołdrę, pościel, kosmetyki, słodycze i artykuły spożywcze. Radości nie było końca, tym bardziej, że seniorka nie spodziewała się…Mikołaja!

To bardzo ważne i szlachetne pomóc słabszym, dać im wiarę w dobro, magiczną moc świąt, drugiego człowieka. Wiedzą o tym nie tylko Mikołajowie, ale też uczniowie. Uczniowie, także szkół jogi, przeprowadzili zbiórkę produktów dla seniorów. Dzięki tej pomocy pan Kazimierz otrzymał artykuły spożywcze, kosmetyki, chemię gospodarczą i ręczniki, pani Urszula, niechodząca, schorowana seniorka dostała szlafrok, ciepłe skarpety i koc, pan Waldemar, leżący starszy pan także otrzymał ciepły pled, skarpety i polar. 8 osobowa rodzina z noworodkiem otrzymała wszystkie produkty dla maluszka takie jak pieluszki, mokre chusteczki i chemia dziecięca, dla każdego z dzieciaków przygotowaliśmy paczkę ze słodyczami, a mamy dostały kosmetyki dla siebie oraz dla pozostałych członków rodziny, a także art.spożywcze.

      

Ze wspaniałą inicjatywą wyszły pracownicy OBC. Przygotowały dla naszych klientek pięknie zapakowane i opisane prezenty, które szybko znalazły właścicielki. Na dołączonych kartkach można było przeczytać: „Na spacer po Monciaku”, „Świąteczna kolacja w granacie”, „Na spotkanie z przyjaciółkami”. Z pewnością podobną inicjatywę powtórzymy.

Myślimy, że akcja świątecznej pomocy sprawiła wiele radości nie tylko obdarowanym ale także osobom przygotowującym prezenty.