Polish Polish English English German German Russian Russian Slovenian Slovenian Swedish Swedish Ukrainian Ukrainian

Seniorze zadbaj o słoneczną jesień

Pierwsze z cyklicznych spotkań miało miejsce w ostatni piątek w siedzibie Działu ds. Seniorów Gdańskiego MOPR-u.
Seniorzy mogą uzyskać porady na ważne dla nich tematy. Przedstawiciel Policji wyjaśniał jak uchronić się przed „wyłudzeniem na wnuczka”.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Biznesu Społecznie Odpowiedzialnego. Gdańska Spółdzielnia Socjalna, która współpracuje z Gdańskim MOPR-em na rzecz aktywizacji społeczno-zawodowej osób zagrożonych wykluczeniem, umożliwiając m.in. elastyczne formy zatrudnienia. Spółdzielnia zatrudnia ponad 100 osób. Świadczy usługi opiekuńcze, porządkowe i remontowe. W 2015 roku Spółdzielnia Socjalna została nagrodzona podczas X edycji Pomorskiej Gali Konkursu „Lodołamacze 2015 r.”

Stowarzyszenie Przedsiębiorczość i Rehabilitacja zajmuje się m.in.: prowadzeniem Warsztatu Terapii Zajęciowej dla 50 osób niepełnosprawnych, klubów wsparcia dla osób starszych i z zaburzeniami psychicznymi, a także rozwojem zawodowym, pomocą psychologiczną i socjoterapią.
Podczas spotkania Stowarzyszenie zaprezentowało swój nowy „Profesjonalny produkt – mydło dla wrażliwych ludzi”

ZAPRASZAMY do zakupu pięknych i pachnących mydełek, oraz do udziału w warsztatach mydlarskich prowadzonych przez osoby z obszaru wykluczenia społecznego w ramach projektu „Przedsiębiorcze Sitowie”.

W zeszłym roku Stowarzyszenie zdobyło Nagrodę Bursztynowego Mieczyka im. Macieja Płażyńskiego za wybitne osiągnięcia w obszarze pomocy społecznej.