Polish Polish English English German German Russian Russian Slovenian Slovenian Swedish Swedish Ukrainian Ukrainian

Wolontariat dla rodzin

„Nie ma nic piękniejszego na świecie niż beztroski uśmiech szczęśliwego dziecka”- zgodnie z tym mottem promujemy wolontariat dla dzieci. Z uwagi na potrzeby dzieciaków z rodzin korzystających z pomocy często czas poświęcany przez wolontariusza to wspólna nauka, odrabianie lekcji czy nadrabianie zaległości. Dzięki takiej profilaktyce dzieci podnoszą swoje wyniki szkolne, budują swoją samoocenę, uczą się na dobrych przykładach. Praca z rodziną polega na zaangażowaniu wszystkich członków rodziny we wspólnie spędzany czas wolny.

Pomysłodawcą tej inicjatywy jest Centrum Pracy Socjalnej nr 7 ul. Marynarki Polskiej 134 A obejmujący swoim zasięgiem rejon: Oliwa, Osowa, Strzyża, Wrzeszcz Górny, VII Dwór.

Osoby, które chciałaby spróbować indywidualnej pracy z dzieckiem i rodziną zachęcamy do spotkania z pracownikami socjalnymi i asystentami rodziny, którzy pomogą w kontakcie w rodziną. Szczególnie poszukujemy osób kształcących się w zawodach społecznych: psychologów, pedagogów, pracowników socjalnych, nauczycieli oraz każdych specjalistycznych np. medycznych.

KONTAKT:
Wszystkie osoby zainteresowane, otwarte i pełne zapału zapraszamy do kontaktu z Centrum Pracy Socjalnej  nr 7:  e-maIl: cps7@mopr.gda.pl,  bądź pod numerem telefonu 58 520 70 09 lub w przypadku innych obszarów realizacji – z najbliższym Centrum Pracy Socjalnej.
Do Państwa dyspozycji jest również  e-maila: wolontariat@mopr.gda.pl