Polish Polish English English German German Russian Russian Slovenian Slovenian Swedish Swedish Ukrainian Ukrainian

Wolontariat na Gedanii

Wspólna organizacja zajęć dla dzieci „Nowoczesna twórcza edukacja” przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku i Klub Sportowy Gedania to przykład rozwoju wolontariatu w pomocy społecznej.

Wolontariusze wsparli działania Ośrodka przez pomoc w opiece nad dziećmi zarówno podczas zajęć jak i w drodze na zajęcia i do domu.

Wolontariusze wykazali duże zaangażowanie w kształtowaniu społecznych postaw na rzecz osób potrzebujących. Ich pomoc i uśmiech był nieoceniony.

Zajęcia w Klubie Sportowym Gedania prowadzone były warsztatowo i obejmowały:

  • zajęcia sportowo-językowe
  • matematyka w warsztatach techniczno-naukowych
  • eksperymenty fizyko-chemiczne
  • projektowanie własnych gier komputerowych
  • twórcze ICT

Zajęcia sportowo-językowe polegały na grach zespołowych prowadzonych równolegle  w języku angielskim i polskim. Dodatkowo, uczestnicy uczyli się współpracy i zasad zdrowej rywalizacji.

Zajęcia z edukacji przyrodniczej polegały m innymi na analizie składu wody i możliwości jej oczyszczania, poznaniu różnych źródeł energii. Nie zabrakło również typowych chemicznych eksperymentów jak mieszanie barw, chromatografia, rozdzielanie mieszanin chemicznych.

Na zajęciach ICT uczestnicy mieli okazję stworzyć proste gry na PC i oprogramowanie robotów z Lego.

Klub sportowy Gedania 1922 jest położony na obszarze 7 hektarów, do dyspozycji chętnych jest osiem boisk i pełnowymiarowe hale sportowe.

Wielkie podziękowania dla Wolontariuszy, za ich czas, zaangażowanie i uśmiech.

Osoby zainteresowane wolontariatem w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Gdańsku prosimy o kontakt na e-mail wolontariat@mopr.gda.pl