Polish Polish English English German German Russian Russian Slovenian Slovenian Swedish Swedish Ukrainian Ukrainian

Zostań wolontariuszem – dołącz do akcji ”Każdy może pomóc”

Szukamy Wolontariuszy, którzy włączą się w akcję w terminie od 14.11.do 21.12.br. W pierwszym etapie Wasza pomoc polegać będzie na promocji akcji w szkołach na uczelniach w instytucjach, urzędach, firmach, a więc dużo zależy od kreatywności samych Wolontariuszy.

W drugim etapie chodzi o wsparcie organizacyjne w przygotowaniu i rozdzieleniu paczek dla dzieci. DOŁĄCZ DO NAS. Zgłoś się bezpośrednio do koordynatora akcji Magda Theus tel. 797 909 120, e-mail: m.theus@mopr.gda.pl.

Gdański MOPR organizuje już po raz czwarty akcję „Każdy Może Pomóc”. Dzięki niej spełniają się marzenia najmłodszych i najbardziej potrzebujących mieszkańców Gdańska – dzieci pochodzących z rodzin wspieranych przez MOPR. W tym roku jest ich ponad 400! Marzenia można spełnić, odbierając zaszyfrowane listy przygotowane przez pracowników socjalnych, a mówiące o potrzebach najmłodszych. Na ich podstawie darczyńca przygotowuje paczkę. Akcja poprzedzona jest przygotowaniem i wypełnianiem ankiet, w których pracownicy socjalni pytają dzieci o ich marzenia, pasje, potrzeby. Na podstawie ankiet powstają listy z charakterystyką konkretnego dziecka. Listy to jedynie inspiracja do działania, a nie sugestia zakupu konkretnego przedmiotu.

Projekt „Każdy może pomóc” doceniono. Magdalena Theus pomysłodawczyni i koordynator, zajęła drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie „Pracownik Socjalny Roku 2013”. Otrzymała też wyróżnienie Ministra Pracy i Polityki Społecznej za wybitne, nowatorskie rozwiązania w zakresie pomocy społecznej!

Zapraszamy również do spełniania marzeń dzieci.

Na tych kartkach są zapisane marzenia dzieci z Gdańska.(zdjęcie powyżej) Fot. Radio Gdańsk/Joanna Stankiewicz