Ogłoszenie nr 40 Zjedz obiad z seniorem

Informacje ogólne
Nr 40
Kategoria Inne/pozostałe
CPS CPS 8
Dzielnica Śródmieście
Informacje szczegółowe
Hasło/temat Zjedz obiad z seniorem
Opis

Opis programu: Celem programu jest zmniejszenie poczucia osamotnienia osób starszych i niepełnosprawnych (Śródmieście i Wrzeszcz Górny), które ze względu na niepełnosprawność ruchową nie wychodzą z domu. Brak kontaktu ze światem zewnętrznym często powoduje poczucie wykluczenia społecznego. Niejednokrotnie takie osoby nie mają możliwości zjedzenia ciepłego posiłku lub spożywają go w samotności. Wspólne spożywanie smacznego, ciepłego posiłku w miłej atmosferze, ma na celu odmianę codzienności osób wykluczonych.

Spotkania wolontariusza z osobą potrzebującą (wskazaną przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie) odbywają się raz w tygodniu. Projekt opiera się na współpracy z lokalnymi restauracjami, które raz na tydzień przekażą obiad dla wytypowanej osoby oraz wolontariusza.  

Zadania dla wolontariusza – odebranie posiłku z wyznaczonej restauracji, dostarczenie go do osoby samotnej i wspólne spożycie. Posiłki będą zapakowane w jednorazowe pojemniki, łatwe do transportu. Aby ułatwić regularne spotkania, do każdej wytypowanej osoby zostanie zrekrutowany dodatkowy wolontariusz, który będzie awaryjnie wspierał w nagłych wypadkach.  

Projekt prowadzą: Regionalne Centrum Wolontariatu i Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku.

Terminy rekrutacji: od 11.03 do 24.03.2019

Dla wolontariuszy biorących udział w programie przewidziane jest obowiązkowe szkolenie, które odbędzie się we wtorek 26.03.2019 w godzinach 16:00-19:00 w budynku Europejskiego Centrum Solidarności, sala warsztatowa nr 4, III piętro. Szkolenie poprowadzą pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie oraz RCWG.  Podczas szkolenia wolontariusze zdobędą potrzebną wiedzę oraz umiejętności do wykonywania wolontariatu oraz dowiedzą się szczegółów odnośnie samego programu i pracy z samotnymi osobami. 

Czas trwania programu: 1 raz w tygodniu od 08.04  do 30.06.2019r. Dzień, w którym będą się odbywały spotkania, będzie zawsze indywidualnie ustalany na bieżąco między wolontariuszem a podopiecznym, tak, aby termin pasował obu stronom.

Osoba do kontaktu

Anna Dunajska
anna.dunajska@mopr.gda.pl
797909119

Zapewniamy Zwrot kosztów dojazdu, ubezpieczenie NW, certyfikat, zaświadczenie, drobne upominki.
Pozostałe informacje
Rodzaj stała
Liczba wolontariuszy 1
Czas pomocy do uzgodnienia
Wiek wolontariusza dowolny
Płeć wolontariusza dowolna