Polish Polish English English German German Russian Russian Slovenian Slovenian Swedish Swedish Ukrainian Ukrainian

Promujemy, rozwijamy wolontariat pracowniczy w naszym ośrodku

PROMUJEMY, ROZWIJAMY WOLONTARIAT PRACOWNICZY W NASZYM OŚRODKU.

Spotkanie PO GODZINACH naszego zespołu było okazją do wspólnego spędzenia czasu, a także omówienia dalszych kierunków rozwoju i promocji wolontariatu pracowniczego zarówno w naszym Ośrodku, jak i w Gdańsku. Już wkrótce przed nami nowa odsłona wolontariatu pracowniczego.

W spotkaniu uczestniczyli Pracownicy Centrum Pracy Socjalnej nr 3 (Rejon Orunia, Chełm), Zespołu Rozwoju Kadr i Doradztwa Metodycznego, Działu Komunikacji oraz Zespołu Ekonomii Społecznej. Spotkaliśmy się w restauracji So Eat. Zarówno restauracja So Eat jak i Hotel So Stay jest przedsiębiorstwem społecznym, gdzie młodzież wkraczająca na rynek pracy ma możliwość zdobycia pierwszego doświadczenia zawodowego. Przy okazji składamy podziękowania dla Pani Natalii za profesjonalną obsługę naszego spotkania.

W załączeniu zdjęcia z naszego spotkania i hotelu/restauracji So Stay, zaaranżowanego w tonacji czarno białej. Przypomnijmy, że Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku wspiera ideę ekonomii społecznej.

Innym przykładem jest Gdańska Spółdzielnia Socjalna, która w swojej ofercie ma usługi remontowe, porządkowe, opiekuńcze oraz poligraficzne. We wrześniu Gdańska Spółdzielnia Socjalna została nagrodzona w konkursie Lodołamacze 2015 r. Gdańska Spółdzielnia Socjalna jest pracodawcą na co dzień angażującym się na rzecz aktywizacji zawodowej i integracji osób z niepełnosprawnością. W Spółdzielni zatrudniane są zarówno osoby z niepełnosprawnością ruchową, jak i z niepełnosprawnością intelektualną.