Polish Polish English English German German Russian Russian Slovenian Slovenian Swedish Swedish Ukrainian Ukrainian

Szkolenie dla seniorów

Czy wolontariusze – seniorzy są potrzebni? Oczywiście, że tak! Coraz więcej osób w wieku emerytalnym angażuje się w działania prospołeczne. Seniorzy pomagają na wiele sposobów: dają korepetycje dzieciom, pomagają osobom niepełnosprawnym, organizują akcje i zbiórki na rzecz osób pozostających w trudnej sytuacji materialnej.

Na otwartym spotkaniu szkoleniowym 18 października, w Parku Naukowo Technologicznym, przedstawiliśmy możliwości pracy wolontariackiej w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Gdańsku zainteresowanym seniorom. Seniorzy z klubu seniora Gdański Nestor oraz zaproszeni goście z zainteresowaniem słuchali opowieści o Pani Reni, która robiła skrzydła anioła dla dzieci, Panu Karolu, który bardzo chciał pomagać, ale nie wiedział co chce robić i Pani Marii, która w wieku 84 lat uczyła języka polskiego naszą rodaczkę, która zdecydowała się wrócić do Polski.

Wolontariat nie jest oczywisty, ma wiele odsłon i każdy może znaleźć tu swoje miejsce – mamy nadzieję, że z tym przeświadczeniem seniorzy wyszli z naszego spotkania. A także, że rozpoczną swoją przygodę z wolontariatem a radością.