Polish Polish English English German German Russian Russian Slovenian Slovenian Swedish Swedish Ukrainian Ukrainian

Zapraszamy na Kokoszki do Fundacji Maja

Wczoraj spotkaliśmy się w Fundacji Maja, która działa od czerwca 2014 r. w Gdańsku – Kokoszki na rzecz osób niepełnosprawnych, i jest prowadzona przez dwie dynamiczne Panie Ewelinę Tobolską oraz Patrycję Wojowską.

Fundacja Maja prowadzi Środowiskowy Dom Samopomocy dla pełnoletnich osób niepełnosprawnych dla 15 podopiecznych, a wkrótce dla 20. Mieści się w Gdańsku Kokoszki przy ul. Biologicznej (dojazd pod samą siedzibę autobusem nr 157 i 167). Ośrodek jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.30.

Wszyscy uczestnicy korzystają z treningu funkcjonowania w codziennym życiu, treningu umiejętności interpersonalnych i rozwiązywania problemów, treningu umiejętności spędzania czasu wolnego, poradnictwa psychologicznego, pomocy w załatwianiu spraw urzędowych i dostępie do świadczeń zdrowotnych. W ośrodku działa pracownia artystyczna, kulinarna, rehabilitacyjna, muzyczna. Na dobry początek każdego dnia odbywają się zajęcia porannego kręgu.

Zapraszamy do współpracy i pomocy, każdy znajdzie to w czym czuje się najlepiej od asystentury osoby niepełnosprawnej do wsparcia przy remoncie (temat na dziś to wymiana podłogi). Wspaniałe pole do popisu jako wolontariusz, oraz dla firm rozwój wolontariatu pracowniczego i idei biznesu społecznie odpowiedzialnego.

Będzie się działo na Kokoszkach !!!

W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele MOPR Gdańsk, Panie Urszula Borowska, Anna Fabiszewska z centrum Pracy Socjalnej nr 6, Danuta Łukasik z CPS 1, Anna Kasperek z Działu ds. Osób Niepełnosprawnych oraz Katarzyna Gonia i Aleksandra Piątkowska z Zespołu Ekonomii Społecznej i Współpracy z NGO.

Więcej informacji o Fundacji http://fundacja-maja.org/

Kontakt w sprawie wolontariatu również przez Gdański Wolontariat Społeczny
e-mail: wolontariat@mopr.gda.pl