1600 paczek wręczy Mikołaj dzieciom z Gdańska!

Osiemset dzieci objętych wsparciem Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku czeka fantastyczna zabawa z Mikołajem. We wtorek 18 grudnia odbędzie się bowiem finał świątecznych akcji: „Każdy może pomóc” i „Wigilijna paczka”. Każde dziecko otrzyma dwie paczki, jedną – ze słodyczami – przygotowaną przez MOPR i miasto. Druga to upominek od anonimowego darczyńcy.

Impreza z udziałem dzieci i ich opiekunów w hali Międzynarodowych Targów Gdańskich – AmberExpo przy ul. Żaglowej 11  rozpocznie się 18 grudnia o godzinie 16.00 i potrwa do godz. 18.30. Uczestników odwiedzi orszak Świętego Mikołaja. Zabawę poprowadzi Michał Juszczakiewicz. Program artystyczno – gwiazdkowy spotkania przewiduje m.in. występ Filipa Lato, młodego wokalisty i instrumentalisty znanego m.in. z programu „The Voice of Poland”. 

W programie świątecznego wydarzenia są też m.in. występy muzyczne i taneczne dzieci z gdańskiego Pałacu Młodzieży, popisy szczudlarzy. Do dyspozycji najmłodszych uczestników będą ogromne dmuchańce i kraina plastyczna, która będzie oferować np. malowanie twarzy, zdobienie brokatem. Będą też animacje – gry XXL, fotobudki oraz kącik cyrkowy, dla aktywnych dzieci. W ramach poczęstunku owocowo – czekoladowego będzie fontanna czekoladowa, lody i napoje. 

Paczki ze słodyczami o wartości 75 zł każda w ramach akcji „Wigilijna paczka” przygotował  gdański MOPR. Środki na ten cel pochodzą z budżetu miasta. Najmłodsi podopieczni obdarowani też zostaną upominkami od anonimowych darczyńców – wspaniałych osób, które zgłosiły akces w akcji i projekcie MOPR „Każdy może pomóc”. Na podstawie listów napisanych przez pracowników socjalnych o dzieciach objętych wsparciem, można było zrobić anonimowemu dziecku świąteczny prezent. Jak każdego roku, chętnych do przygotowania  paczek, zwłaszcza w ostatnich dniach trwania akcji, było więcej niż listów o dzieciach. 

– Dziękuję Państwu za wielkie serca, wyjątkową wrażliwość i chęć niesienia pomocy – mówił Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. – Jesteście fantastyczni!   

Główni organizatorzy finału akcji: „Każdy może pomóc” i „Wigilijna paczka” 18 grudnia:

Prezydent Miasta Gdańska, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku, Miasto Gdańsk (Referat ds. Mecenatu Kultury). 

Partnerzy:

Międzynarodowe Targi Gdańskie – AmberExpo, Arena Gdańsk Operator, Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej, Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, Stowarzyszenie Przedsiębiorczości i Rehabilitacji w Gdańsku, Fundacja „Dr Clown”. 

Sponsorzy:

Grupa LOTOS, Zakład Przemysłu Cukierniczego „Bałtyk”, Nadleśnictwo Gdańsk, Cukiernia „Czernis”. 

W organizację imprezy włączyło się także ponad stu wolontariuszy.