30 lat gdańskiej pomocy społecznej i ludzi z misją

W 2020 roku Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku obchodzi 30-lecie działalności. Od tylu lat mieszkanki i mieszkańcy w trudnych życiowych sytuacjach mają wsparcie życzliwych, kompetentnych i doświadczonych specjalistów Ośrodka. Wyjątkowych ludzi, którzy dbają, by być blisko.

Ten jubileusz skłania do wspomnień i podsumowań, ale też do snucia planów na temat wyzwań i kierunków działań koniecznych, by pomoc dla potrzebujących była w przyszłości  skuteczniejsza.

– Udało nam się polepszyć warunki pracy, jesteśmy na finiszu remontów i przenoszenia siedzib Centrów Pracy Socjalnej, skracamy dystans między organizacjami pozarządowymi, a nami – mówi Małgorzata Niemkiewicz, dyrektorka gdańskiego MOPR. – Wchodzimy tam, gdzie inni nie dają sobie rady, służymy narzędziami i wszelką pomocą dla organizacji. Wytyczamy pewne kierunki, ale staramy się też słuchać tych, którzy są naszymi partnerami. To nie jest tak, że tylko dajemy i wymagamy, staramy się być blisko.

O tym, jak przez 30 lat działała w Gdańsku pomoc społeczna, jak ewoluowała dostosowując ofertę wsparcia do potrzeb, opowiadają specjaliści Ośrodka. O swojej pracy mówią, że to misja. Poznajcie Państwo ich historię. Zapraszamy do odwiedzenia strony: www.ludziezmisja.pl

Fot. ze strony: www.ludziezmisja.pl (portret pracowników gdańskiego MOPR)