5. Urodziny Bohatera Borysa online

W niedzielę 25 października w godzinach od 11.00 do 14.00, na platformie Knits Places będzie można uczestniczyć w 5. Urodzinach Bohatera Borysa (obowiązuje rejestracja). To wyjątkowe wydarzenie poświęcone idei budowania wiedzy i świadomości społecznej o rzadkich chorobach.

Specjaliści obszaru zdrowia, eksperci środowisk naukowych opowiedzą o możliwych, dostępnych w Polsce terapiach i rehabilitacji. Podpowiedzą również, jak wspierać chorych skutecznie i kompleksowo. To swoisty azymut szczególnie dla rodzin doświadczających opieki nad chorymi. Wydarzenie to również okazja do zaprezentowania nowych rozwiązań w dziedzinie wczesnego diagnozowania chorób rzadkich.

Do uczestnictwa w spotkaniu online organizatorzy 5. Urodzin Bohatera Borysa zaprosili także przedstawicieli obszaru wsparcia społecznego, medycznego. O możliwościach skorzystania m.in. z dofinansowań dla osób niepełnosprawnych będzie się można dowiedzieć z oferty wirtualnego stoiska Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku. Gdzie złożyć wnioski, na jaką pomoc można liczyć – o tym w niedzielę.

Organizatorami wydarzenia są: Fundacja Bohatera Borysa, Tata Studio i Knit Communications. Więcej informacji oraz rejestracja uczestników na stronie: www.urodzinybb.pl

Szczegóły także pod linkiem: https://www.gdansk.pl/wydarzenia/urodziny-bohatera-borysa,w,25846