Miesiąc Bajki w Gdańsku Przeróbce

Pchli targ, koncerty, ciekawe animacje dla dzieci i wspólne czytanie bajek to tylko niektóre propozycje aktywności zwłaszcza dla rodzin z dzielnicy Przeróbka. Imprezy odbędą się w kolejne cztery soboty, w ramach Miesiąca Bajki. Wstęp wolny.

To już czwarta edycja tego aktywizującego i integrującego lokalną społeczność projektu. Z roku na rok coraz więcej mieszkanek i mieszkańców Przeróbki, ale też ościennych dzielnic, uczestniczy w wydarzeniach Miesiąca Bajki.

Przyłącz się do wspólnej zabawy    

W najbliższą sobotę, 15 października br. w godz. 12.00 – 14.00 organizatorzy zapraszają na skwer przy ul. Bajki. Odbędzie się tam pchli targ. Grupa „Teatralia” przygotowała też wiele atrakcji dla najmłodszych uczestników.

Aktywności w trzy następne soboty:

– 22 października, w godz. 12.00 – 14.00, na terenie Szkoły Podstawowej nr 61 przy ul. Siennej 26 – m.in. tańce romskie, salsation, dmuchańce, wata cukrowa, malowanie twarzy, brokatowe tatuaże;

– 29 października, w godz. 12.00 – 15.00, w Bibliotece „Przeróbka” przy ul. Krynicznej 20 – m.in. gdańscy radni czytają dzieciom bajki, zabawa w kalambury, bajkowe karaoke i ciekawe animacje dla dzieci i młodzieży;

– 5 listopada, od godz. 16.00, na terenie Szkoły Podstawowej nr 61 przy ul. Siennej 26 – Teatr Malowany Piosenkami „Opowieści z Szafy”, koncerty gdańskich zespołów: The Basement, Katharsis i Jędza. 

Do udziału w wydarzeniach zapraszają mieszkanki i mieszkańców partnerzy organizacyjni: Fundacja dla Rodziny „Bezpiecznik”, Rada Dzielnicy Przeróbka, organizatorzy społeczności lokalnej Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku, Szkoła Podstawowa nr 61, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku filia Przeróbka, grupa „Teatralia” i Fundacja „Obudź Nadzieję”.

Plakat informacyjny Miesiąca Bajki/źródło: organizatorzy