Aktywne ferie dla seniorów i dzieci

Gdańskich, aktywnych seniorów serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie „Zimowisko w mieście”, przygotowanym przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku. To kilkudniowa, feryjna propozycja służąca rozwijaniu pasji, wypoczynkowi i integracji sędziwych mieszkanek i mieszkańców.

W ramach projektu MOPR zaprasza osoby starsze do udziału m.in. w zajęciach o tematyce podróżniczej, kulinarnej, sportowej, malarskiej i zabawowej. Spotkania dla osób 60 plus odbędą się od 4 do 8 lutego m.in. w Nowym Porcie i Wrzeszczu – w domach sąsiedzkich, klubie osiedlowym czy Centrum Pracy Socjalnej nr 1. Uczestnicy wezmą udział np. w „podróży za jeden uśmiech do Gruzji”, zajęciach z garncarstwa, poznają tajniki sztuki malarskiej. Będą także warsztaty kulinarne, sportowe oraz pogadanki o zdrowiu. Nie zabraknie zajęć dla amatorów łamigłówek oraz gier wszelakich. Wystarczy wybrać interesującą opcję i zapisać się na wybrane spotkanie. Na zgłoszenia seniorek i seniorów czekamy do końca bieżącego tygodnia, pod numerem telefonu: 797 909 128. Liczba miejsc jest ograniczona. Pomysłodawcami projektu są animatorzy lokalni gdańskiego MOPR.

Przypominamy też, że rodziny objęte wsparciem gdańskiej pomocy społecznej o dostępność i możliwość skorzystania z feryjnej oferty dla dzieci mogą pytać m.in. w Centrach Pracy Socjalnej (adresy, kontakt na stronie: www.mopr.gda.pl). Pracownicy podpowiedzą, która organizacja czy szkoła realizuje zajęcia w dzielnicach – na co dzień współpracują m.in. z organizacjami, stowarzyszeniami, klubami, szkołami i innymi instytucjami. Z pewnością poradzą, gdzie aktywnie i ciekawie dziecko może spędzić wolny czas.

Dzieci z rodzin objętych wsparciem podczas ferii wezmą udział m.in. w półkoloniach, obozach treningowych oraz warsztatach zajęciowych organizowanych przez szkoły, kluby osiedlowe lub świetlice środowiskowe. 

– Zależy nam bardzo, by jak najwięcej najmłodszych gdańszczanek i gdańszczan mogło aktywnie, twórczo i radośnie spędzić feryjny czas. Stąd bogata oferta między innymi zajęć bezpłatnych dla dzieci z rodzin uboższych, potrzebujących wsparcia i asystowania w życiu codziennym – podkreślał Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. edukacji i usług  społecznych.