Aktywne ferie w „Zakopiance”

Organizatorzy społeczności lokalnej Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie zapraszają dzieci i młodzież zwłaszcza z gdańskich Siedlec, do twórczego i wesołego spędzenia kilku dni ferii. Można się jeszcze zapisać na ciekawe, bezpłatne zajęcia w Domu Sąsiedzkim „Zakopianka”, przy ul. Zakopiańskiej 40.

Warsztaty odbywać się będą od wtorku 15 lutego do piątku 18 lutego oraz we wtorek 22 tego miesiąca., m.in. w godz. południowych oraz po południu (w zależności od dnia i tematyki). Do osób w wieku 10+ adresowane są zajęcia, w czasie których uczestnicy nauczą się rozmaitych, zdobniczych technik np. decoupage i scrappbookingu. Pierwsza pozwala ciekawie dekorować np. ceramikę czy inne przedmioty użytkowe, druga natomiast rozwija zamiłowanie do wspomnień – pozwala tworzyć piękne albumy. Podczas zajęć z rękodzieła będzie też można nauczyć się fantazyjnego zdobienia świec. Nudzić nie będą się także uczestnicy w wieku 6+, do których adresowane są m.in. warsztaty przyrodnicze. Z kolei we wtorek 22 lutego, w godz. od 16.00 do 17.30 dzieci będą mogły rozwinąć swoje plastyczne zainteresowania i „wkręcić się w sztukę”. O to, by tak się stało zadba Fundacja Sztukowirówka – Centrum Inicjatyw Artystycznych.

Na bezpłatne, feryjne zajęcia w „Zakopiance” można się zapisać pod numerem tel.: 797 136 077 (w godz. pracy gdańskiego MOPR). Pod tym numerem zainteresowani otrzymają też pełną informację o ofercie. Warsztaty dla dzieci i młodzieży będą prowadzone z zachowaniem zasad obowiązujących w epidemii, dot. m.in. założenia maseczek ochronnych, zachowania dystansu fizycznego. 

 

Ferie są dobrym czasem, by dzieci rozwijały swoje pasje/fot. z Pixabay przedstawia chłopca podczas zajęć plastycznych