Bądź lepszym człowiekiem – dla rodziny i dla siebie

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku oraz Fundacja Pomorskie Centrum Psychotraumatologii zapraszają do udziału w programie psychologiczno-terapeutycznym, dla osób stosujących przemoc w rodzinie. To terapia dla gdańszczanek i gdańszczan mających skłonność do agresywnych zachowań.

– Pomoc jest bezpłatna, adresowana do osób w wieku od 20 do 60 lat, które z problemem nie potrafią sobie poradzić – mówi Małgorzata Niemkiewicz, dyrektorka gdańskiego MOPR. – Zazwyczaj emocje są odreagowywane na bliskich i znajomych. Tymczasem relacje można poprawić między innymi pracując nad sobą, kontrolując swoje zachowania. Kluczowe jest dostrzeżenie problemu i uświadomienie sobie, że trzeba i można mu zaradzić.

Skontaktuj się ze specjalistą

Bezpłatne poradnictwo i terapia prowadzone są pod hasłem: „Ku Zmianie – Można Inaczej”. Osoby, które chcą skorzystać ze wsparcia, proszone są o kontakt ze specjalistami punktu pomocy psychologicznej Fundacji przy ul. Brzozowej 15 w Gdańsku, tel. kom.: 724 271 133 (działa w dni powszednie, w godz. od 9.00 do 16.00). W ramach programu psycholodzy i psychotraumatolodzy m.in. zmotywują potrzebujących do pracy nad zmianą postawy. Podpowiedzą też, jak radzić sobie z niepożądanymi zachowaniami i nie dopuścić do ich eskalacji. Wskażą, jak być lepszym człowiekiem. Spotkania z terapeutą odbywają się w gabinecie, przy zachowaniu środków bezpieczeństwa w epidemii (m.in. zachowanie dystansu fizycznego, ubranie maseczki). Realizacja programu potrwa do grudnia bieżącego roku. Gdański MOPR uzyskał środki na ten cel z Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Fot. z Pixabay ilustracyjna, terapia dla osób ze skłonnością do agresji to jeden z elementów przeciwdziałania przemocy w rodzinie