Bądź piękną mamą!

Piętnaście gdańszczanek, głównie mam, przejdzie metamorfozę fryzjerską, kosmetyczną oraz naukę wizażu bezpłatnie, w ramach akcji „Mamomorfozy” w sobotę 27 maja, w Dzielnicowym  Domu Kultury „Gedanus” przy ulicy Św. Barbary 3. Zwieńczeniem imprezy będzie sesja zdjęciowa dla pań, połączona z wystawą. Do udziału w wydarzeniu zaprosił mamy ze Śródmieścia, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, w ramach realizacji projektu aktywizującego Gotowość – Praca – Samodzielność (GPS). 

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15, zakończy około godziny 18. Zabiegom fryzjerskim i kosmetycznym poddadzą się mieszkanki w różnym wieku, które wcześniej zgłosiły chęć uczestnictwa w imprezie (nie tylko podopieczne MOPR). Mamy, które chcą odmienić swój wygląd i poprawić samopoczucie, ale także zintegrować się, nawiązać przyjaźnie, poznać inne mieszkanki dzielnicy. Głównym celem akcji jest podniesienie poczucia własnej wartości uczestniczek. Chcemy także wskazać paniom, jak na co dzień dbać o swój wygląd. Dlatego też w ramach spotkania będzie można skorzystać z porad stylisty i wizażysty. Zwieńczeniem imprezy będzie sesja zdjęciowa, a następnie wystawa w Filii nr 43 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej, przy Angielskiej Grobli 8/10 w Gdańsku. Fotografie pań po metamorfozie będzie tam można podziwiać od połowy czerwca.

– To kolejny projekt aktywizujący społecznie, tym milszy, że adresowany przede wszystkim do mam – podkreśla Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. – Zależy nam, by aktywność w lokalnych, dzielnicowych społecznościach przybierała różnorodne formy. Żeby każdy znalazł coś dla siebie, a znakomite współdziałanie mieszkańców, firm, klubów, szkół było czymś zupełnie oczywistym. Również ten projekt, dla pań, to bodziec do dalszej pracy nad społeczną integracją. Wiadomo, że społecznie aktywniejsze zawsze są kobiety, liczymy, że ich energia i siła przyciągnie oraz włączy mężczyzn.

Partnerami MOPR w akcji są: zakład „Kącik Fryzur i Urody”, hurtownia „Fale Loki Koki”, wizażystki z okręgu 101 AVON, firma Cropp, FOTODEM oraz WiMBP w Gdańsku. Dodajmy, że projekt będzie kontynuowany – przewidujemy organizację kolejnych spotkań o tematyce dbania o siebie, dla mieszkańców m.in. Śródmieścia.