Bajkowe przygody na gdańskiej Przeróbce – cały miesiąc aktywizujących imprez

W sobotę 4 września br., w godzinach od 11.00 do 13.00 na gdańskiej Przeróbce będzie można sprzedać lub wymienić niepotrzebne rzeczy. Tego dnia na skwerze przy ul. Bajki odbędzie się pchli targ – impreza zwłaszcza dla mieszkanek i mieszkańców tej dzielnicy.

Niepotrzebne ubrania, książki, zabawki, drobne sprzęty domowe, ozdoby, ale także wyroby rękodzielnicze czy artystyczne można wystawić podczas sobotniego wydarzenia. Rzeczy używane, będące w dobrym stanie można też po prostu ofiarować osobom potrzebującym. Uczestnicy sobotniego targu na skwerze przygotowują wystawiennicze stanowiska samodzielnie.

Otwarcie giveboxa i warsztaty teatralne – atrakcje „Miesiąca Bajki”

Tego dnia także otwarty zostanie pierwszy givebox na Przeróbce, czyli uliczna szafa, w której można zostawić wszystko, co jest zdatne do użytku, w dobrym stanie i co może się komuś przydać – za wyjątkiem ubrań i jedzenia. Przygotowano też propozycję artystycznej aktywności, adresowaną do dzieci i młodzieży – w Szkole Podstawowej nr 61 na Przeróbce, w godz. od 13.30 do 15.00 odbędą się warsztaty teatralne (zapisy na zajęcia pod numerem tel. 797 646 775).
Sobotnie wydarzenia w dzielnicy rozpoczynają cykl aktywizujących i integrujących imprez trzeciej edycji projektu „Miesiąc Bajki”. W jego ramach od 4 września do 2 października br., w każdą sobotę mieszkanki i mieszkańcy dzielnicy mogą miło i twórczo spędzić wolny czas. W programie „Miesiąca…” są m.in. zajęcia rękodzielnicze, wernisaże, gra terenowa dla rodzin oraz festyn pt. „Dzień Flisaka”.
– Realizacja takich projektów i działań podejmowanych wspólnie przez instytucje, organizacje pozarządowe, lokalną społeczność w dzielnicach są inspirujące i potrzebne – mówi Małgorzata Niemkiewicz, dyrektorka Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku. – Mieszkańcy chętnie angażują się w takie działania. Dzięki temu rodzą się nowe, ciekawe pomysły, wzmacniają społeczne więzi.

Wydarzenia z zachowaniem bezpieczeństwa w epidemii

Współorganizatorami wydarzeń „Miesiąca Bajki” są: Rada Dzielnicy Przeróbka, MOPR w Gdańsku, 63 Drużyna Harcerzy Gdańskich „Potok”, Fundacja Obudź Nadzieję, Fundacja Bezpiecznik, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku, Szkoła Podstawowa nr 61, Grupa Teatralna Przeróbka+ oraz Marine Projects LTD. Imprezy w dzielnicy odbywać się będą z zachowaniem zasad bezpieczeństwa obowiązujących w czasie epidemii (m.in. utrzymanie dystansu fizycznego, dezynfekcja rąk). Kalendarz wydarzeń dostępny jest na profilu facebookowym animatorów gdańskiego MOPR.

Mural Looney`a powstał podczas ubiegłorocznego „Miesiąca Bajki” na Przeróbce, przedstawia m.in. postaci z dziecięcych książek i filmów/fot. Damian Michnowski z MOPR w Gdańsku