Będzie się działo – pikniki, festyny, zabawy, biesiady!

Weekend w Gdańsku upłynie pod znakiem imprez plenerowych, zorganizowanych w dzielnicach specjalnie dla lokalnych społeczności. Podczas festynów i pikników nie zabraknie propozycji między innymi dla najmłodszych oraz seniorów: zabaw sportowych i rekreacyjnych, koncertów, loterii z nagrodami czy biesiad przy kiełbaskach i napojach. Chodzi nie tylko o relaks, ale i społeczną integrację.

  1. W sobotę 10 czerwca w godzinach od 11 do 14, na terenie Szkoły Podstawowej nr 61 przy ul. Siennej 26 zapraszamy na Festyn V Dzień Flisaka. W programie m.in. turniej piłki nożnej, występy folklorystyczne, gry i zabawy dla dzieci oraz młodzieży, konkursy z nagrodami, biesiada z kiełbaskami i grochówką oraz możliwość zapoznania się z ofertą wsparcia Gdańskiego Centrum Świadczeń oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Na imprezę zapraszają: Rada Dzielnicy Przeróbka, SzP nr 61 oraz partnerzy, m.in. MOPR, GCŚ i lokalna społeczność.
  2. Także w sobotę 10 czerwca w godzinach od 13 do 17, wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w imprezie plenerowej w Parku Św. Barbary, przy ul. Długie Ogrody w Gdańsku. W programie międzypokoleniowej zabawy, m.in. warsztaty ogrodnicze, nauka udzielania pierwszej pomocy, pokazy strażackie, konkursy plastyczne i gry sportowe dla rodzin oraz dla dzieci – malowanie twarzy. Do udziału w spotkaniu zachęcają m.in. Rada Dzielnicy Śródmieście, Pałac Młodzieży, MOPR, Klub Seniora „Motława” i Dzielnicowy Dom Kultury „Gedanus”.
  3. Z kolei w niedzielę 11 czerwca warto odwiedzić całą rodziną Park Schopenhauera, przy ulicy Dworcowej 9 w Gdańsku Oruni. O godzinie 13 rozpocznie się tam Wielki Festyn Rodzinny. Potrwa do godziny 19. Uczestnicy wydarzenia bawić się będą np. w krainach plastycznej, sportowej. Będzie można posłuchać koncertów zespołów Muzart i Banał, odwiedzić stoiska z regionalnymi produktami, w tym koronkami, dziełami z gliny czy kulinarnymi specjałami. W ramach wydarzenia także wystawy prac plastycznych, rzeźbiarskich. Organizatorem niedzielnej imprezy jest Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych Orunia, partnerami m.in. MOPR, Stacja Orunia, szkoły i przedszkola z tej dzielnicy miasta.

Wszystkie imprezy są otwarte dla mieszkańców. Zapraszamy!