Benefis Dojrzałości 2018

Miejsce: Polska Filharmonia na Ołowiance
Data: 5 listopada 2018, godz. 17.00
Wejście:
na bezpłatne zaproszenia 

„Benefis Dojrzałości” to niezwykłe wydarzenie artystyczne, które po raz drugi odbędzie się w Gdańsku. Bohaterami projektu są poeci seniorzy. Podczas II Gdańskiego Konkursu Poetyckiego, zrealizowanego na potrzeby tego projektu, zostało wybranych 8 utworów poetyckich napisanych przez gdańskich seniorów. Wiersze oceniło profesjonalne jury, w skład którego weszli przedstawiciele środowisk artystycznych, instytucji społecznych i miejskich działających na rzecz seniorów.

Laureaci II Gdańskiego Konkursu Poetyckiego otrzymają niezwykłą nagrodę. W tym roku do wybranych w konkursie poetyckim utworów muzykę napisze ośmiu kompozytorów. Siedmiu z nich to studenci Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku – Partnera tego wydarzenia. Ósmy utwór to kompozycja wyłoniona w ogłoszonym przez gdańską akademię Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim. Nad częścią kompozytorsko-aranżacyjną czuwa Kamil Cieślik – dyr artystyczny wydarzenia, kompozytor i aranżer wykonań ubiegłorocznej edycji, wykładowca gdańskiej Akademii Muzycznej.

Utwory te wykonane będą na uroczystym koncercie pt. „Benefis Dojrzałości”, który odbędzie się 5 listopada 2018 roku na scenie Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku.

To wyjątkowy koncert w wykonaniu trójmiejskich artystów, którzy stworzą na tę okazję zespół wokalno – instrumentalny. Każdy z utworów zaśpiewa inny wokalista.
W tym roku projekt poszerzony został o zaangażowanie studentów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, którzy w ramach zajęć i zaliczeń, pod opieką dr Roberta Turło  – wykładowcy ASP, przygotowują oprawę
wizualną
 wydarzenia.

Założeniem projektu jest

oprócz jakości gotowego dzieła,  pewien rodzaj przełamania barier osądu o możliwościach,  potencjale i zdolnościach czy wizerunku tej grupy wiekowej w powszechnej świadomości, poprzez udział w ważnym wydarzeniu kulturalnym.

Cały projekt zakłada nieodpłatne zaangażowanie artystów i realizatorów w przedsięwzięcie wspólnego tworzenia ważnego wydarzenia kulturalnego.  Ma mieć charakter społecznego włączenia się środowisk artystycznych w działania na rzecz instytucji senioralnych (gdańskie kluby seniora, Uniwersytety III wieku, stowarzyszenia i grupy senioralne itp.).

Będzie to koncert solidarności międzypokoleniowej i międzyinstytucjonalnej.

______________________________

Organizator: Fundacja Promedicine.
Współorganizatorzy: Miasto Gdańsk, Samorząd Województwa Pomorskiego, Akademia Muzyczna w Gdańsku.
Patronat Honorowy: Metropolita gdański Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź.
Partnerzy: Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku, LOTTO, Nadbałtyckie Centrum Kultury, Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, Stowarzyszenie – Klub Inicjatyw Seniora.
Sponsor: Grupa Energa
Mecenat: Swissmed
Patroni medialni: Radio Gdańsk, Dziennik Bałtycki, www.gdansk.pl

_______________________________

Informacje dodatkowe:
www.benefisdojrzalosci.pl
Andrzej Urbański
694438436