Beztroskie i aktywne wakacje dla gdańskich dzieci

Sto dzieci objętych wsparciem Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku wypocznie aktywnie i w bliskości przyrody, na koloniach w Orkuszu k. Kwidzyna. To bezpłatna, wakacyjna oferta dla dzieci w wieku od ośmiu do szesnastu lat z rodzin najbardziej potrzebujących.

– Zależy nam, aby szczególnie w czasie epidemii nasi najmłodsi podopieczni mieli kontakt z przyrodą, naprawdę świetnie wypoczęli – mówi Małgorzata Niemkiewicz, dyrektorka gdańskiego MOPR. – Z kolonii wrócili odprężeni, z miłymi wspomnieniami.

Pobyt z wieloma atrakcjami   

Turnusy odbędą się w lipcu br. Uczestnicy wypoczywać będą w Harcerskim Centrum Integracji Dzieci i Młodzieży w Orkuszu. Dzieci m.in. wezmą udział w zajęciach żeglarskich, kajakarskich, pod okiem instruktora nauczą się pływać. W planie są też m.in. zajęcia plastyczne, taneczne oraz rozmaite sportowe aktywności. Nie zabraknie wycieczek do lasu, połączonych z edukacją ekologiczną i przyrodniczą. Dzieci odwiedzą też m.in. Toruń, poznają historię i osobliwości tego miasta. Nie zapomniano też o integracji – temu służyć będzie z pewnością wieczorna zabawa przy ognisku. Uczestnicy przebywać mają pod opieką wykwalifikowanej kadry, w tym m.in. wychowawców i nauczycieli.

Dodajmy, że MOPR otrzymał środki na kolonie dla dzieci ze Szczegółowego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Miasta Gdańsk na rok 2021. To kwota 200 tysięcy złotych. Na podstawie rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert, lipcowe kolonie organizuje Chorągiew Gdańska Związku Harcerstwa Polskiego. Wypoczynek będzie przebiegał z zachowaniem zasad i obostrzeń obowiązujących w czasie epidemii.

Dzieci wypoczywać będą w otoczeniu przyrody – fot. symboliczna Pixabay