Bilard połączył seniorów i młodzież!

„Międzypokoleniowe spotkanie przy grach towarzyskich” – pod tym hasłem w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Polanki odbyła się miła impreza dla seniorów, miłośników gier wszelakich. Sędziwi uczestnicy spotkania pokazali nie byle jaki kunszt i umiejętności m.in. w „Warcabach”, „Chińczyku”, grach karcianych i oczywiście przy stole bilardowym, wygrywając nawet z uczniami I Zespołu Szkół Społecznych Towarzystwa Oświatowego. Młodzież w ramach międzypokoleniowej integracji zademonstrowała seniorom również współcześniejsze alternatywy. Z kolei o bezpieczeństwie uczestnikom przypominali funkcjonariusze Policji i Straży Miejskiej w Gdańsku m.in. w ramach akcji „Seniorze bądź ostrożny”.

Dodajmy, że czwartkowa impreza była kolejną z cyklu przedsięwzięć projektu „Seniorze zadbaj o słoneczną jesień 2018”, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku, Gdańskiej Spółdzielni Socjalnej i Stowarzyszenia Przedsiębiorczości i Rehabilitacji w partnerstwie z placówkami wsparcia dla osób 60 plus. Służy on aktywizacji, integracji, nawiązywaniu przyjaźni między sędziwymi mieszkańcami.  

– Podczas takich imprez po prostu nie sposób się nudzić – podkreślał Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. – To zawsze mocny punkt na seniorskiej mapie wydarzeń.  

Fot. Jarosław Wilkołaski