Biznes biega i pomaga – akcja na miarę

W niedzielę 2 września o godzinie 10.30 wystartuje wokół Europejskiego Centrum Solidarności bieg charytatywny sztafet biznesowych, w którym po raz pierwszy uczestniczy reprezentacja Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku.  

Pracownicy Ośrodka (aż dwie pięcioosobowe drużyny, w nich m.in. kierownicy, pracownicy socjalni, kierowca) zapowiadają, że dadzą z siebie wszystko. Tym bardziej, że cel jest szczytny – beneficjentem wydarzenia jest bowiem niepełnosprawny Marek Wesołowski, który potrzebuje protez obu nóg. Przedsięwzięcie odbywa się w ramach projektu Gdańsk Business Run. Angażując się w niego każda firma nie tylko wykazuje się aktywnością sportową, ale przede wszystkim pokazuje i wzmacnia odpowiedzialną społecznie sferę działalności. Bieg to ukłon w stronę firm, którym nie jest obca zasada biznesu odpowiedzialnego społecznie. Wrześniowa impreza ma również integrować i aktywizować gdańskie rodziny. Generalnie Gdańsk Business Run to akcja „szyta na miarę”. Pomagamy konkretnym ludziom, którzy tego wsparcia naprawdę potrzebują, żeby mimo swej niepełnosprawności, rozmaitych ograniczeń i dysfunkcji mogli się zaktywizować.

 – To piękna, szczytna idea – podkreśla Piotr Kowalczuk, zast. prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. – Warta podjęcia i naśladowania. Miasto zawsze włącza się w przedsięwzięcia mające wymiar społecznego wsparcia. Zasada wspólnej pomocy najsłabszym, potrzebującym, solidarności jest dla gdańszczanek i gdańszczan niezwykle ważna. Trzymam kciuki także za drużynę Urzędu Miejskiego. Wszyscy biegniemy z pomocą. W tym roku także przejazd na wózkach. Do zobaczenia na starcie.  

Głównym organizatorem wydarzenia  jest Fundacja Poland Business Run. Dodajmy, że 2 września sztafety pobiegną także w kilku innych miastach Polski, m.in. w Krakowie, Warszawie i Poznaniu. To już siódma edycja wydarzenia w kraju. Honorowy patronat nad imprezą objął m.in. prezydent Gdańska. MOPR jest jednym z partnerów akcji.

Więcej o idei przedsięwzięcia link: https://polandbusinessrun.pl/pl/pbr/gdansk

Biegniesz – plakat