Blisko 250 dzieci wciąż czeka na swoich św. Mikołajów

Darczyńcy akcji „Każdy może pomóc” pobrali już ok. 350 listów o dzieciach objętych wsparciem pomocy społecznej. Przygotują i przekażą oni świąteczne prezenty dla najmłodszych. Akcja Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku trwa.

– Dziękujemy wszystkim osobom, które już włączyły się w nasze przedsięwzięcie na rzecz dzieci objętych pomocą – mówi Małgorzata Niemkiewicz, dyrektorka gdańskiego MOPR. – Zachęcamy też innych mieszkańców, przedstawicieli firm oraz instytucji do wsparcia naszego projektu. Każdego roku możemy liczyć na Państwa dobroć i solidarność w niesieniu pomocy. Mam nadzieję, że i ta dziesiąta edycja naszej gwiazdkowej akcji uda się i wspólnie sprawimy dzieciom świąteczną radość.

List o dziecku pobierz elektronicznie

Tegoroczna edycja przedsięwzięcia przebiega w reżimie sanitarnym. Listy o dzieciach napisane przez pracowników socjalnych, można pobrać tylko pisząc na adres: kmp.mopr@interia.pl. Zawierają informację m.in. o wieku, płci i pasjach malców. Osobom, które pobiorą listy pozostało uruchomić wyobraźnię i spełnić dziecięce marzenia o świątecznym podarku.

Przygotowane oraz oznaczone kodami upominki trzeba dostarczyć od 13 do 16 grudnia br., w godz. 8.00 – 20.00 na stadion Polsat Plus Arena Gdańsk przy ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1 (wejście główne do sekretariatu stadionu). Przyjmą je pracownicy gdańskiego Ośrodka, zachowując wszelkie zasady bezpieczeństwa w epidemii. Następnie przed świętami prezenty dostarczą najmłodszym pod drzwi mieszkań, wolontariusze akcji. Radość dzieci gwarantowana. Zapraszamy do współdziałania!

Darczyńcy co roku przygotowują gdańskim dzieciom wspaniałe, świąteczne podarunki/fot. z archiwum MOPR

Fot. z archiwum MOPR z finału akcji „Każdy może pomóc” w 2019 roku (na pierwszym planie dziecko przy paczce z prezentem, w tle mnóstwo upominków w kolorowych kartonach)