Chińczyk, Bingo, a może konsola? Zapraszamy seniorów do gry!

„Międzypokoleniowe spotkanie przy grach towarzyskich” – pod tym hasłem w czwartek 19 kwietnia w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Polanki odbędzie się fantastyczna impreza, dla aktywnych seniorów. To propozycja dla miłośników wszelkich gier, od karcianych po nieco zapomniane „Domino”.

W czwartkowym otwartym spotkaniu, które rozpocznie się o godzinie 10.30 udział wezmą m.in. uczestnicy zajęć w gdańskich placówkach wsparcia dla osób 60 plus, seniorzy z Oliwy, mieszkańcy DPS „Polanki” i działającego tam Klubu Seniora oraz uczniowie I Zespołu Szkół Społecznych Towarzystwa Oświatowego. Będzie można pograć m.in. w „Bingo”, „Chińczyka”, „Warcaby” czy „Bierki”. Seniorzy bardzo liczą, że młodzi uczestnicy zabawy zademonstrują im nieco współcześniejsze alternatywy. Impreza służy bowiem nie tylko aktywizacji osób 60 plus, ale i międzypokoleniowej integracji oraz edukacji. Nie zabraknie także słodkiego poczęstunku dla wszystkich uczestników. Gośćmi seniorów będą też gdańscy policjanci, którzy przygotowali m.in. informatory, ulotki o tematyce bezpieczeństwa. Będą zachęcać do ostrożności i prewencji zachowań. Spotkanie potrwa do godz. 12.30.

– Podczas takich imprez po prostu nie sposób się nudzić – podkreśla Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. – To zawsze mocny punkt na seniorskiej mapie wydarzeń. Wszystkich mieszkańców 60 plus zachęcam do udziału w takich spotkaniach. Zawsze towarzyszy im świetna zabawa, a uczestnikom znakomite humory.

Czwartkowa impreza jest kolejną z cyklu przedsięwzięć projektu „Seniorze zadbaj o słoneczną jesień 2018”, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku, Gdańskiej Spółdzielni Socjalnej i Stowarzyszenia Przedsiębiorczości i Rehabilitacji w partnerstwie z placówkami wsparcia dla sędziwych mieszkańców (w tym wypadku na imprezę zaprasza DPS „Polanki”). Służy on aktywizacji, integracji, nawiązywaniu przyjaźni osób 60 plus. W bieżącym roku, w ramach projektu zaplanowaliśmy imprezy o charakterze sportowym, kulinarnym, świątecznym czy artystycznym. Odbywają się w gdańskich placówkach wsparcia dla seniorów i są otwarte dla wszystkich zainteresowanych. Ich uczestnikami są m.in. podopieczni dziennych domów pomocy, klubów seniora oraz klubów samopomocy. Gośćmi i partnerami spotkań są gdańscy policjanci z kampanią „Seniorze bądź ostrożny”, realizowaną z miastem i MOPR. Funkcjonariusze edukują uczestników w zakresie prewencji, unikania zagrożeń i podnoszenia seniorskiego bezpieczeństwa.

SONY DSC