CIK pomoże także potrzebującym, czasowo przebywającym w Gdańsku!

Każda osoba przebywająca w Gdańsku, na przykład na wakacjach, bez względu na stałe miejsce zameldowania, gotowość do ujawnienia swojej tożsamości, wiek (także osoby nieletnie), narodowość i inne okoliczności – która znajdzie się w trudnej sytuacji osobistej, np. dozna napaści seksualnej, gwałtu, molestowania, wykorzystania, nękania (stalking), niewolniczego zatrudniania lub która jest zaniepokojona faktem, że podczas pobytu w miejscu publicznym, na spotkaniu towarzyskim, na imprezie masowej lub w innych okolicznościach utraciła świadomość, nie pamięta co się wydarzyło, ma obawy, co do swojego obecnego i przyszłego bezpieczeństwa, zdrowia, dalszych losów – może i powinna zgłosić się bezpośrednio do najbliższej jednostki Policji. W sytuacji rosnących wątpliwości, obaw, potrzeby poradzenia się innej osoby – do Centrum Interwencji Kryzysowej Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

Na terenie ośrodka możliwe jest m.in. zorganizowanie „przyjaznego” i bezpiecznego zgłoszenia o doświadczeniu przestępstwa (na przykład gwałtu). Wyspecjalizowani i przygotowani funkcjonariusze Policji (także funkcjonariuszki) są w stanie przeprowadzić pierwsze, niezbędne działania w CIK, a rozmowa z policjantem może być poprzedzona wsparciem psychologa. Na miejscu zapewniona jest też m.in. pomoc prawna, seksuologiczna lub asystenta osoby pokrzywdzonej. 

Jeśli przeżywasz osobisty dramat lub znasz kogoś, kto jest w takiej sytuacji – nie wahaj się: przyjdź, napisz, zadzwoń!

Centrum Interwencji Kryzysowej FDDS, pl. ks. Gustkowicza 13, Nowy Port (dojazd tramwajami: 5, 7, 10), tel. (58) 511 01 21, 511 01 22 (całą dobę).

Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży: 116 111 (12.00 – 22.00).