Cudzoziemców w Gdańsku zapraszamy na przydatne szkolenia

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie zaprasza cudzoziemki i cudzoziemców, którzy przebywają w Gdańsku, chcą tutaj pracować lub założyć działalność gospodarczą, na szkolenia w tym zakresie. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Szkolenia będą przeprowadzone w języku polskim, z ewentualnym tłumaczeniem na języki: rosyjski, ukraiński. Na oba spotkania obowiązują zapisy do 17 kwietnia br. lub do wyczerpania miejsc. Zgłoszenia przyjmuje p. Alina Zaika z gdańskiego MOPR, pod numerem tel.: 797 136 216 (w dni powszednie, w godz. od 7.30 do 14.30).

Praca i biznes

Szkolenia odbędą się w sali konferencyjnej na parterze budynku MOPR, przy ul. Konrada Leczkowa 1 A w Gdańsku:

– we wtorek, 23 kwietnia br. w godz.: 9.00 – 11.30. Spotkanie pt. „Biznes w Polsce” poprowadzą specjaliści Stowarzyszenia OVUM. Podpowiedzą uczestniczkom, uczestnikom m.in. jakiego rodzaju działalność gospodarczą można prowadzić w naszym kraju, jakie regulacje w tym zakresie obowiązują cudzoziemców. Opowiedzą też m.in. o kwestiach podatkowych i innych dotyczących biznesu;

– w piątek, 26 kwietnia br. w godz.: 12.30 – 14.00. To spotkanie pt. „Metody poszukiwania pracy”. Szkolenie przeprowadzą specjaliści z Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Wśród najważniejszych wątków m.in. o skutecznych sposobach poszukiwania zatrudnienia. Eksperci podpowiedzą też, jak należy czytać oferty na rynku, by wybrać tę najwłaściwszą, która spełni oczekiwania zainteresowanej, zainteresowanego. Opowiedzą również o trendach na polskim rynku pracy.

Organizatorem szkoleń jest MOPR, w partnerstwie z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Gdańsku i Stowarzyszeniem OVUM.

 

Fot. z marcowego szkolenia w MOPR dla obywateli Ukrainy, dot. legalizacji pobytu/materiał MOPR