Czarny sport – pasją dzieci objętych wsparciem

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku zaprosił kolejnych dwanaścioro dzieci ze Śródmieścia, pasjonujących się motorowymi zawodami, do udziału w projekcie „Czarny sport na wesoło”. W jego ramach w niedzielę 3 września, o godzinie 14.30 grupa wraz z opiekunami obejrzy na żywo zawody żużlowe, na stadionie przy ulicy Zawodników 1.

Projekt jest adresowany przede wszystkim do młodych pasjonatów tej dyscypliny sportowej. W jego ramach, co około trzy tygodnie, dzieci z potrzebujących rodzin w Śródmieściu na żywo obserwują zmagania na stadionie żużlowym. Łącznie z tej formy wsparcia i aktywizacji skorzystało już w tym roku kilkadziesięcioro dzieci, m.in. z rodzin uboższych oraz mniej zaradnych opiekuńczo. Partnerem MOPR w projekcie jest Gdański Klub Żużlowy, który funduje wejściówki na imprezy sportowe dla naszych małych podopiecznych.

– Dzięki takim przedsięwzięciom gdańskie dzieci rozwijają swoje sportowe pasje i aktywnie spędzają wolny czas – mówi Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. – Wyjścia na zawody z pewnością stanowią miłą odskocznię od codzienności. Bardzo dobrze, że udaje się zaszczepić młodym ludziom sportowego bakcyla.

Realizacja „Czarnego sportu na wesoło” potrwa do października br.

Biznes wektory designed by Freepik