Czekamy na upominki akcji „Każdy może pomóc”!

Osoby, które włączyły się w akcję „Każdy może pomóc” na rzecz dzieci objętych wsparciem Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku, serdecznie prosimy o dostarczenie upominków dla najmłodszych w dniach od 10 do 14 grudnia, w godz. od 8.00 do 16.00 do siedziby Międzynarodowych Targów Gdańskich – AmberExpo przy ul. Żaglowej 11. Przypominamy, prezenty muszą być oznakowane kodem z listu!

W ramach akcji MOPR „Każdy może pomóc”, osiemset listów napisanych o dzieciach m.in. z rodzin uboższych, mniej zaradnych opiekuńczo i wychowawczo udało się rozdać lub rozlosować bardzo szybko. Dziękujemy Państwu za ich pobranie. Dziękujemy za deklarację przygotowania prezentu, dla dziecka opisanego w liście. Teraz prosimy Państwa, by te upominki dostarczyć do piątku 14 grudnia, do MTG przy ul. Żaglowej 11 (wejście główne).  W razie jakichkolwiek wątpliwości, pytań prosimy o kontakt z pracownikami MOPR, tel. 797 909 120.

„Każdy może pomóc” to przedsięwzięcie, dzięki któremu już po raz siódmy mieszkańcy mają możliwość spełnić świąteczne marzenia gdańskich dzieci, objętych wsparciem pomocy społecznej. To na podstawie listów opisujących dzieci darczyńcy przygotowują im upominki. Listy są oznaczone imieniem i kodem przypisanym do konkretnego dziecka, mają formę anonimową. Maluch nie pozna darczyńcy, obdarowujący zaś nie zobaczy beneficjenta.

– W imieniu dzieci dziękuję wszystkim, którzy przyłączyli się do tej pięknej akcji – mówił Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej.     

Wszystkie prezenty projektu „Każdy może pomóc” przekażemy najmłodszym podczas świątecznej, wspaniałej zabawy 18 grudnia w MTG. Dzieci otrzymają też torby ze słodyczami w ramach „Wigilijnej paczki”, przedsięwzięcia od kilkunastu lat organizowanego przez miasto Gdańsk i MOPR.