Daj Przyszłość – Piecza Zastępcza w Gdańsku, pomocna strona na FB! Zachęcamy do założenia rodziny zastępczej

Gdański Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie poszukuje i zaprasza do współpracy osoby, które zechcą założyć rodzinę zastępczą dla dzieci pozbawionych opieki biologicznych rodziców. Zapewnią najmłodszym poczucie bezpieczeństwa. Otoczą dzieci troską i szacunkiem.

W ramach prowadzonej przez MOPR kampanii pt. „Daj przyszłość – zostań rodziną zastępczą”, działa na Facebooku tematyczna strona. Daj Przyszłość – Piecza Zastępcza w Gdańsku (link przekierowuje na FB) jest zwłaszcza dla osób, które chcą się więcej dowiedzieć m.in. jak zostać zastępczym opiekunem, jakie warunki trzeba spełnić. Także na jaką pomoc może liczyć zastępcza rodzina oraz jakie są potrzeby w zakresie pozyskania nowych opiekunów dla gdańskich dzieci. Odczarowujemy stereotypy, wyjaśniamy wątpliwości. Podpowiadamy, z czym wiąże się podjęcie rodzicielskiego wyzwania.

Uwaga!

Niezmiennie do Państwa dyspozycji są też specjalistki i specjaliści Wydziału Pieczy Zastępczej MOPR, przy ul. K. Leczkowa 1A w Gdańsku, tel.: 58 347 82 77 i 58 347 82 78, e-mail: mopr@gdansk.gda.pl

 

Część zespołu WPZ/fot. z archiwum gdańskiego MOPR; fot. tytułowa/Pixabay (460273)