Daj sobie pomóc!

Jeśli jesteś gdańszczanką doświadczającą przemocy w rodzinie, ze strony bliskich, pozwól sobie pomóc. Przyłącz się do grupy wsparcia!

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku realizuje projekt pt. „Wsparcie kobiet doświadczających przemocy w rodzinie”. Zachęcamy panie, które chcą rozwiązać problem agresji, zapewnić sobie i członkom rodziny – w szczególności dzieciom – bezpieczeństwo, do skorzystania z bezpłatnych, indywidualnych porad psychologa. W ramach projektu zapraszamy też do udziału w grupie wsparcia. Podczas zajęć panie m.in. wzmocnią swoje poczucie wartości. Terapeuta podpowie, jak skutecznie bronić się przed agresją i jak dbać o bezpieczeństwo. W miarę potrzeby wskaże możliwe rozwiązania problemu i drogi pomocowe. Dodajmy, że na zlecenie MOPR wsparcie to realizuje Centrum Praw Kobiet w Gdańsku. Można się jeszcze zapisać do grupy wsparcia – prosimy nie zwlekać z podjęciem decyzji.

– Promujemy wśród mieszkańców postawę odpowiedzialności za siebie i innych, która otwiera człowieka w przypadku problemów na zwrócenie się o pomoc do specjalistów – mówi Piotr Kowalczuk, zastępca prezydent Gdańska ds. edukacji i usług społecznych. – Zachęcam gdańszczanki do sięgnięcia po psychologiczne wsparcie, jeśli tylko wymaga tego ich życiowa sytuacja.

Projekt potrwa do końca bieżącego roku.

Uwaga, zapisy do grupy wsparcia!

Zainteresowane panie prosimy o kontakt osobisty lub telefoniczny, pod numerem: 58 341 79 15 lub kom.: 604 590 117, Centrum Praw Kobiet ul. Gdyńskich Kosynierów 11 (czynne w poniedziałek – czwartek w godz. 10.00–18.00 oraz w piątek w godz. 10.00–15.00).

Fot. źródło Pixabay