Darczyńcy świątecznej akcji „Każdy może pomóc” nigdy nie zawodzą!

Zakończyła się dystrybucja łącznie 1000 listów o dzieciach i osobach starszych, objętych wsparciem gdańskiej pomocy społecznej. Pobrali je darczyńcy w ramach świątecznej akcji „Każdy może pomóc”. Na podstawie informacji z listów przygotują i przekażą prezenty dla 700 dzieci oraz łącznie 300 seniorek i seniorów.

XII edycja przedsięwzięcia Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku tylko potwierdza, że dobroć, wrażliwość i solidarność społeczna mieszkanek, mieszkańców, pracowniczek i pracowników instytucji oraz firm są ogromne. Pobrano wszystkie listy o beneficjantach akcji, przygotowane przez pracowniczki i pracowników socjalnych.

– Zawierały one wiadomości między innymi o wieku, płci, pasjach, marzeniach naszych najmłodszych i najstarszych podopiecznych – wyjaśnia Magdalena Theus, koordynująca przedsięwzięcie w gdańskim MOPR. –  Teraz przed darczyńcami gwiazdkowe zadanie i wyzwanie. Trzeba na podstawie tych informacji przygotować świąteczne upominki dla beneficjentek i beneficjentów akcji. To już pozostawiamy Wam! Waszej wyobraźni, inspiracji, przemyśleniom. I już dzisiaj dziękujemy za Państwa gesty i udział w naszej akcji.

Prosimy, dostarcz prezent na czas

Oznaczone kodami z listów, świąteczne upominki trzeba przekazać: 1 grudnia lub 4, 5 tudzież 6 grudnia br. w godz. od 7.00 do 16.30, do siedziby Międzynarodowych Targów Gdańskich – AMBEREXPO, przy ul. Żaglowej 11 w Gdańsku (główne wejście – recepcja). Tam odbiorą je dyżurujący specjaliści MOPR.

Uwaga, zmotoryzowani darczyńcy! Przywożąc prezent, samochód prosimy pozostawić na parkingu MTG od strony wejścia do recepcji. Za szybą, w widocznym miejscu trzeba umieścić kartkę z napisem „Każdy może pomóc”, wówczas postój będzie bezpłatny.

Finał akcji przygotują pracowniczki i pracownicy, wolontariusze Ośrodka i przedsięwzięcia. W jego ramach prezenty zostaną dostarczone dzieciom oraz osobom starszym bezpośrednio do domów. W tej logistycznej operacji wesprze MOPR firma kurierska DPD Polska.

 

Fot. z archiwum gdańskiego MOPR/niektóre specjalistki i specjaliści Ośrodka, akcja „Każdy może pomóc”
Prezenty od darczyńców jednej z poprzednich edycji akcji/fot. z arch. MOPR w Gdańsku