Darczyńcy zapewnią najmłodszym magię świąt!

W ramach świątecznej akcji „Każdy może pomóc” pobrano ok. 600 listów o gdańskich dzieciach objętych pomocą społeczną. Tym samym zakończyła się ich dystrybucja. Na podstawie listów darczyńcy przygotują teraz i przekażą dla najmłodszych prezenty.

X edycja akcji Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku znowu pokazała, jak wielkie są pokłady dobroci i społeczna solidarność mieszkanek i mieszkańców, pracowników firm i instytucji, także osób spoza miasta. Pobrano wszystkie listy o dzieciach, przygotowane przez pracowników socjalnych. Zawierały one informacje m.in. o wieku, płci i zainteresowaniach najmłodszych. Teraz wszystko w rękach darczyńców – trzeba uruchomić wyobraźnię i przygotować gwiazdkowy upominek. Z pewnością wywoła on uśmiech na buzi obdarowanego dziecka.

– Już teraz z serca dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję – mówi Małgorzata Niemkiewicz, dyrektorka gdańskiego MOPR. – Oczywiście przedsięwzięcie jeszcze się nie zakończyło. Podejmujemy działania organizacyjne, aby wszystkie upominki od darczyńców zostały bezpiecznie przekazane naszym najmłodszym podopiecznym. By mimo epidemii, trudnego czasu dla wszystkich, finał akcji był jednak wyjątkowy i nie był pozbawiony świątecznych akcentów.

Upominki dostarcz na stadion

Przygotowane oraz oznaczone kodami upominki prosimy przywieźć od 13 do 16 grudnia br., w godz. od 8.00 do 20.00 na stadion Polsat Plus Arena Gdańsk przy ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1 (wejście główne do sekretariatu stadionu). Odbiorą je pracownicy gdańskiego Ośrodka, zachowując zasady bezpieczeństwa w epidemii (dot. m.in. założenia maseczek, dezynfekcji rąk i utrzymania dystansu fizycznego). Przed świętami prezenty dostarczą najmłodszym pod drzwi mieszkań, wolontariusze akcji.

Finał jednej z edycji akcji „Każdy może pomóc”, na zdjęciu dwie postaci w zielono-czerwonych strojach świątecznych skrzatów/fot. z archiwum MOPR