Wszystko dla potrzebujących rodzin – zapraszamy na warsztaty!

Gdańskie rodziny potrzebujące, borykające się np. z problemami opiekuńczo – wychowawczymi lub związanymi z uzależnieniem czy przemocą, serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach m.in. o charakterze profilaktycznym, twórczym lub terapeutycznym. Poniższa oferta jest bezpłatna.

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku zachęca do udziału:

– w warsztatach twórczych, prowadzonych z terapeutami w Stowarzyszeniu „Jaś i Małgosia”, przy ul. Gdyńskich Kosynierów 11, w poniedziałki i środy w godz. od 17 do 20 (potrwają do 20 grudnia). Służą one m.in. rozwojowi i integracji dzieci oraz rodziców, stanowią odskocznię od codziennych niepokojów i trosk. Podczas zajęć profilaktycznych uczestnicy m.in. wykonywać będą wspólnie świąteczne ozdoby, lampiony i świece. Dzieci nauczą się kolęd i wierszy. Będzie też możliwość zagrania na instrumentach muzycznych i relaksowania się podczas tańca,

– w warsztatach psychoedukacyjnych pt. „Zdrowa rodzina”, prowadzonych przez Fundację „Wschodzące Słońce” w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym przy ul. Wałowej 21 w Gdańsku. To propozycja dla osób i rodzin doświadczających przemocy. Zajęcia odbywają się w środy, w godzinach od 17 do 20. Celem warsztatów prowadzonych przez specjalistów i psychologa jest zatrzymanie przemocy w rodzinie poprzez zwiększenie świadomości przysługujących praw, wzrost poczucia własnej wartości i kompetencji społecznych uczestników projektu. Zajęcia mają nie tylko charakter grupowy, ale także indywidualny. Uczestnicy wezmą również udział w tematycznych wykładach, projekcjach filmowych, dyskusjach, „burzy mózgów” czy relaksacji.

Dodajmy, że warsztaty dla potrzebujących rodzin odbywają się na zlecenie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku. Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniach winny kontaktować się z p. Magdaleną Szerszyńską z MOPR, przy ul. Leczkowa 1 w Gdańsku, tel. 58 342 31 79 (od poniedziałku do piątku, w godz. od 7.30 do 15.30). Zapraszamy!