Masz długi – pomoże prawnik i MOPR

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku zaprasza wszystkich zainteresowanych mieszkańców na otwarte spotkanie edukacyjno – poradnicze pt. „Prawa i obowiązki w postępowaniu komorniczym”. Odbędzie się ono w piątek 11 maja o godzinie 17, w Klubie „Szafir” przy ul. Kombatantów 4.

Zapraszamy do udziału w szczególności osoby zmagające się z problemem zadłużenia, obawiające się konsekwencji pochopnych decyzji finansowych. Mieszkańców zagrożonych eksmisją, także objętych postępowaniem komorniczym. Również osoby, które po prostu chcą poznać obowiązujące, tematyczne przepisy. Prawnik współpracujący z MOPR wyjaśni zawiłości, podpowie możliwe rozwiązania problemów. Piątkowe spotkanie wpisuje się w cykl edukacyjno – poradniczy dla gdańszczanek i gdańszczan, zainicjowany i koordynowany przez MOPR w ramach ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej.  

 – Staramy się, by mieszkańcy mieli jak najlepszy dostęp do bezpłatnych porad prawnych, w jak najszerszym spektrum tematycznym – mówił Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. – Chodzi  nie tylko o kwestie bezpieczeństwa ekonomicznego, ale także rodzinnego, zawodowego, zdrowotnego czy po prostu życiowego.

W Gdańsku w ramach ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej działa 19 punktów udzielających takiego wsparcia – 9 prowadzi MOPR, 10 organizacje pozarządowe na zlecenie Ośrodka (więcej wiadomości na stronie: www.mopr.gda.pl).