Dom Pomocy Społecznej Polanki ma już 40 lat!

40 lat temu w Oliwie, przy ulicy Polanki 121 powstał Dom Pomocy Społecznej, w którym przystań w jesieni życia odnaleźli gdańscy seniorzy.

Piękny jubileusz stał się okazją do spotkania obecnych mieszkańców placówki z przyjaciółmi, bliskimi oraz szacownymi gośćmi, m.in. włodarzami miasta, posłankami RP oraz radnymi Gdańska. Z osobami wspierającymi działania na rzecz seniorów. Był czas na wspomnienia, wspólne obejrzenie kroniki filmowej DPS „Polanki”, medale Prezydenta Gdańska dla zasłużonych pracowników oraz poczęstunek urodzinowym, pysznym tortem.

Obecnie w ramach placówki działają także: Klub Seniora „Prometeusz” oraz Klub Samopomocy, w których aktywizują się, rozwijają swoje zainteresowania i przyjaźnie m.in. sędziwi mieszkańcy dzielnicy. W Domu od końca 2017 roku trwa modernizacja i remont. Podczas jubileuszu zaprezentowano wyremontowaną część budynku. Mieszkańcy zyskali m.in. kilkadziesiąt przestronnych pokojów z łazienkami oraz dwie kuchnie na piętrach, dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Cały remont ma zakończyć się w przyszłym roku. Środki na kompleksową modernizację DPS pochodzą z budżetu miasta.

W przyszłości placówka ma m.in. być miejscem integrującym oliwskich mieszkańców 60 plus. Swoistym sercem dzielnicy, aktywizującym społecznie.