Dzieci czekają na gwiazdkowe upominki!

Z serca dziękujemy osobom, które włączyły się w świąteczną akcję „Każdy może pomóc”, na rzecz dzieci objętych wsparciem Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku. Teraz prosimy tylko o dostarczenie przygotowanych przez Państwa upominków.

Prezenty dla najmłodszych trzeba przekazać w dniach od 9 do 13 grudnia, w godzinach od 8.00 do 16.00 do siedziby Międzynarodowych Targów Gdańskich – AmberExpo, przy ul. Żaglowej 11 w Gdańsku (główne wejście). Przyjmą je nasi pracownicy. Uwaga! Prosimy oznakować je kodem z listu!  

Upominki od Państwa przekażemy naszym najmłodszym podopiecznym już 18 grudnia, podczas zabawy świątecznej w MTG – AmberExpo. Dzieci otrzymają wówczas także torby ze słodyczami w ramach akcji „Wigilijna paczka”, organizowanej od kilkunastu lat przez miasto i MOPR.

Dodajmy też, że to już VIII edycja projektu MOPR pt. „Każdy może pomóc”. By przyłączyć się do akcji, wystarczyło pobrać list przygotowany przez pracownika socjalnego o dziecku objętym wsparciem. Druk zawierał m.in. informację o wieku, płci oraz o zainteresowaniach malca i był opatrzony kodem. Następnie darczyńca przygotowuje upominek. Nie pozna nazwiska dziecka, maluch zaś – ofiarodawcy. 800 przygotowanych listów rozeszło się błyskawicznie.

Fot. z archiwum MOPR