Dzieci czekają na prezenty!

Około 200 listów o dzieciach objętych wsparciem gdańskiej pomocy społecznej, pobrali już darczyńcy świątecznej akcji „Każdy może pomóc”. Za ten akces z serca dziękujemy. Zachęcamy gdańszczanki i gdańszczan do włączenia się w przedsięwzięcie – do przekazania jest jeszcze ok. 450 listów o najmłodszych.

Trwa IX edycja projektu pt. „Każdy może pomóc”, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku. W tym roku przebiega w reżimie epidemiczno-sanitarnym. Listy o najmłodszych podopiecznych MOPR można pobrać wyłącznie, pisząc na adres: kmp@mopr.gda.pl Na podstawie zawartych w nich informacjach m.in. o wieku, pasjach i marzeniach dziecka, można mu anonimowo przygotować gwiazdkowy upominek. Prezent trzeba oznakować kodem przypisanym malcowi.

– Naprawdę warto włączyć się w tę szlachetną akcję – podkreśla Piotr Kowalczuk, zastępca prezydent Gdańska ds. edukacji i usług społecznych. – Trzeba dzielić się dobrocią. Radość obdarowanego dziecka jest gwarantowana.

W dniach od 7 do 11 grudnia oraz 14 grudnia br., w godz. 8.00 – 16.00 upominki należy dostarczyć na Stadion Energa Gdańsk przy ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1 (miejsce zbiórki w AmberExpo jest nieaktualne). Przyjmą je pracownicy Ośrodka, zachowując zasady bezpieczeństwa w czasie epidemii. Z powodu obostrzeń nie odbędzie się grudniowa zabawa świąteczna, co było tradycją akcji, wówczas dzieci otrzymywały prezenty. W tym roku dostarczą je najmłodszym pod drzwi mieszkań, wolontariusze ubrani m.in. w maseczki i ochronne rękawiczki. Dystrybucja upominków odbędzie się tuż przed świętami.

Fot. z archiwum MOPR. Finał jednej z edycji akcji Każdy może pomóc – na zdjęciu dwie postaci w zielono-czerwonych strojach świątecznych skrzatów, w tle przystrojona choinka