Dzielimy się wiedzą i doświadczeniem

Nie tylko specjaliści i specjalistki Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie podnoszą swoje umiejętności i kompetencje, by lepiej wspierać potrzebujących. Dzielą się wiedzą także m.in. z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Tak było na szkoleniu kadry kierowniczej z komisariatów, poświęconym przeciwdziałaniu przemocy domowej. Wojciech Heyke z MOPR, przewodniczący Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy Domowej w Gdańsku m.in. przekazał policjantkom i policjantom informacje nt. instytucji pomocowych oraz stosowania procedury „Niebieskie Karty”. Z kolei asp. szt. Ewelina Szulczak z Wydziału Prewencji KMP przypomniała o regulacjach znowelizowanej, tematycznej ustawy. A wszystko po to, by jeszcze skuteczniej pomagać osobom doświadczającym tego społ. problemu.

Jeśli Tobie lub osobie z Twojego otoczenia dzieje się krzywda, nie czekaj! Powiadom Policję, tel.: 112 lub Ośrodek Interwencji Kryzysowej MOPR, tel.: 58 511 01 21 bądź kom.: 797 909 112 (czynne całą dobę). Więcej informacji dostępnych jest na stronie MOPR, w zakładce „Dom bez przemocy”.

 

Symboliczna, neutralna fot. rodziny/Pixabay (1Anna1)