Dzień łasucha u seniorów w „Ostoi”

Kilkanaście pomorskich placówek dla seniorów zgłosiło akces w tegorocznej edycji imprezy pt. „Dzień łasucha”. Odbędzie się ona w godzinach od 10 do 14 w środę 29 sierpnia br., w ogrodzie Domu Pomocy Społecznej „Ostoja” przy ul. Hożej 4 w Gdańsku.

Ten kulinarny event przebiegać będzie pod hasłem „Warzywnych rewolucji”. Uczestnicy zajęć i mieszkańcy domów pomocy społecznej zaprezentują jury swoje wariacje owocowo – warzywne, m.in. sałatki, przekąski, pełnowartościowe potrawy i jadalne dodatki. Profesjonalne jury oceni nie tylko walory smakowe, ale i sposób ekspozycji, artyzm, kompozycję tych dzieł.

Cykl kulinarny dla seniorów organizowany jest od 2000 r. na terenie województwa pomorskiego. Każdy konkurs to świetna zabawa, okazja do nawiązania przyjaźni, wspólnej biesiady i obejrzenia występów artystycznych. Drużyna, która wygrywa daną edycję, jest organizatorem imprezy w roku następnym. Wraz ze zwycięską ekipą seniorów podróżuje też ogromny, drewniany nóż, na którym odnotowuje się kolejne miejsca realizacji spotkań.