Filmowo w „Zakopiance”

Mieszkanki i mieszkańcy gdańskich Siedlec oraz ościennych dzielnic mogą miło spędzić wolny czas i zintegrować się lokalnie, podczas seansów filmowych w Domu Sąsiedzkim „Zakopianka”, przy ul. Zakopiańskiej 40. W najbliższy wtorek, 19 lipca br. o godz. 11.30 propozycja animowana, dla najmłodszych widzów – wstęp bezpłatny.

Wakacje skłaniają do aktywności i nawiązywania znajomości, także tych lokalnych np. pomiędzy sąsiadami. Takiej integracji służy m.in. projekt „Kino w Zakopiance”, współrealizowany przez organizatorów społeczności lokalnej Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku i Stowarzyszenie „Dla Siedlec”. W jego ramach mieszkanki i mieszkańcy mogą wypocząć i dobrze się bawić, oglądając wspólnie ciekawe filmy.

Dla dzieci i koneserów  

Wstęp na seanse w DS „Zakopianka” jest wolny. Emisje trwają średnio ok. półtorej godziny. We wtorek, 19 lipca mile widziani są opiekunowie z dziećmi – będzie można obejrzeć obraz animowany z kategorii „kina familijnego”. Natomiast w czwartek, 21 lipca o godz. 18.20 wyświetlany będzie horror animowany dla widzów 16+. Seanse odbywają się w ramach licencji Motion Picture Licensing Company. Na profilu facebookowym DS „Zakopianka” (link przekierowuje na FB Domu Sąsiedzkiego „Zakopianka”) dostępnych jest więcej wiadomości, o letniej ofercie aktywności zwłaszcza dla mieszkanek i mieszkańców gdańskich Siedlec.  

 

Taśma filmowa w symbolu kina, fot. z Pixabay