Galeonem w wakacyjny rejs

Rejs statkiem, zwłaszcza stylizowanym na XVII-wieczny, to zawsze atrakcja. W sierpniu gdańskie dzieci z rodzin objętych wsparciem Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie wezmą udział w bezpłatnej wycieczce na Westerplatte. Popłyną tam „Galeonem Lew”.

Łącznie w rejs popłynie 120 osób – dzieci wraz z rodzicami, opiekunami. Listę uczestników przygotowały pracowniczki i pracownicy socjalni. Miejsc wolnych nie ma. Program wycieczki na trasie Gdańsk – Westerplatte – Gdańsk jest tak ułożony, aby uczestniczki i uczestnicy jak najlepiej się zrelaksowali, miło spędzili czas na pokładzie. Podczas rejsu z przewodnikiem m.in. poznają historię mijanych gdańskich obiektów, zabytków. Trasa przebiega m.in. przy Stoczni Gdańskiej i Remontowej oraz przy dokach, porcie i Twierdzy Wisłoujście.

Współpraca na rzecz najmłodszych

Sierpniową wycieczkę organizują partnersko: Związek Miast Nadwiślańskich oraz gdański MOPR. Nieodpłatne, wakacyjne rejsy dla dzieci objętych wsparciem są realizowane wspólnie od kilkunastu lat. Chodzi o zapewnienie najmłodszym miłego, aktywnego, atrakcyjnego wypoczynku. Rejsy służą też społecznej integracji. Mamy nadzieję, że szczególnie najmłodsi uczestnicy nawiążą nowe, trwałe rówieśnicze przyjaźnie. Ważny jest wspólnie spędzony czas.

 

Na fot. jeden z galeonów/fot. Jerzy Pinkas, www.gdansk.pl
Dzieci obejrzą Gdańsk z perspektywy Motławy i morskiej/fot. z archiwum MOPR