Gdańscy seniorzy balowali!

Około 500 gdańszczan 60 plus szampańsko bawiło się podczas XII Miejskiego Balu Seniora, na który zaprosił Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska. Wspaniała impreza, na którą wejściówki cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, odbyła się w poniedziałek 16 października w gmachu AmberExpo.

Jest już niepisaną tradycją, że każdego roku w październiku gdańszczanie 60 plus mają okazję zaprezentować się w pełnej gali i elegancji – panie w sukniach wieczorowych, panowie nawet w smokingach – na balu zorganizowanym specjalnie dla nich, w ramach obchodów Gdańskich Dni Seniora.  Przy pięknie nakrytych stołach zasiadło kilkaset sędziwych i aktywnych osób, wśród nich między innymi uczestnicy zajęć w dziennych domach pomocy, klubach samopomocy oraz domach pomocy społecznej. Wśród gości byli także seniorzy społecznicy, działacze gdańskich fundacji. Słowem fantastyczni, pełni życia mieszkańcy 60 plus. Uczta, tańce, wspaniała zabawa trwały do nocy… Imprezę zorganizowało miasto Gdańsk, koordynacja: Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie i Fundacja Gdańska. Podczas balu wyróżniono także m.in. najaktywniejszych seniorów i ciekawe inicjatywy na rzecz osób starszych.

KATEGORIA AKTYWNA SENIORKA 2017

  1. Nagrodę główną i tytuł Aktywnej Seniorki 2017 przyznano: Halinie Pstrągowskiej
  2. Wyróżnienie powędrowało do: Barbary Badowskiej Średniawy

KATEGORIA AKTYWNI SENIORZY 2017

  1. Nagrodę główną i tytuł Aktywnego Seniora 2017 przyznano:  Witoldowi Koperze
  2. Wyróżnienie powędrowało do: Feliksa Bąka

KATEGORIA INICJATYWA SENIORALNA:

  1. Nagroda główna dla Liderek inicjatywy „Zabytki i przyroda gdańska okiem Seniora”

KATEGORIA PRZYJAZNY SENIOROM

  1. Nagrodę główną i tytuł organizacji przyjaznej seniorom 2017 przyznano Stowarzyszeniu Waga.

Fot. z materiałów Centrum Aktywności i Wsparcia dla Osób Starszych „Pod Cisem” przy ul. Sterniczej oraz DDP przy ul. Wajdeloty w Gdańsku.