Gdańsk pomaga Ukrainkom i Ukraińcom – informacje na bieżąco, pod zamieszczonymi linkami

Informujemy, że uruchomiona została podstrona na portalu Gdańsk Pomaga: ukraina.gdanskpomaga.pl  (link przekierowuje do strony internetowej miasta i Fundacji Gdańskiej). Tam przyjmowane są zgłoszenia od uchodźców potrzebujących wsparcia, jak i od osób, które chcą go udzielić. Są tam także wiadomości m.in. o schronieniu oraz punktach zbiórki darów dla potrzebujących oraz gdzie się zgłosić, by uzyskać numer Pesel (ważne dla Ukrainek i Ukraińców!). 

– Wspólnie z Fundacją Gdańską, która opracowała bardzo dobry sposób, aby łączyć potrzebujących i tych pomoc oferujących, podjęliśmy decyzję, że strona internetowa Gdańsk Pomaga staje się programem Gdańsk Pomaga Ukrainie. Wykorzystując doświadczenia, stworzyliśmy strukturę koordynacyjną – mówiła Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

Wsparcie nie tylko w punktach na terenie miasta

Na Polsat Plus Arenie jest punkt – dla organizacji i osób chcących przekazać dary rzeczowe. Między innymi tam także uchodźcy z Ukrainy otrzymają wsparcie rzeczowe. Więcej informacji dostępnych jest w materiale na stronie Gdańska (link przekierowuje na stronę internetową miasta).

Dodajmy też, że od początku wojny w Ukrainie uchodźców przybywających do Gdańska wspierają m.in. pracownicy socjalni oraz psycholodzy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Wraz z przedstawicielami m.in. instytucji miejskich, organizacji pozarządowych i z wolontariuszami starają się pomóc potrzebującym w każdy możliwy sposób.

 

Logo programu Gdańsk Pomaga Ukrainie/źródło UMG