Gdański MOPR na Festiwalu Pracy i Aktywności Seniorów

Już w środę, 19 października br. w AmberExpo przy ul. Żaglowej 11 w Gdańsku aktywne osoby starsze mogą uzyskać ciekawą ofertę zatrudnienia, zadbać o swoje zdrowie i urodę oraz otrzymać konkretną pomoc np. prawną i psychologiczną. To w ramach czwartego Festiwalu Pracy i Aktywności Seniorów, w godz. od 10.00 do 15.00.

Wydarzenie organizuje Gdański Urząd Pracy. Udział w imprezie jest bezpłatny. Tegoroczny program Festiwalu jest bardzo bogaty. Uczestniczki i uczestnicy skorzystają m.in. z oferty wystawienniczej obejmującej pomoc w znalezieniu pracy. Mogą też na miejscu wykonać niektóre badania medyczne i poddać się zabiegom pielęgnacyjnym. Informacją o ofercie wsparcia i aktywizacji służyć będą seniorkom i seniorom także specjaliści gdańskiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Do dyspozycji uczestniczek i uczestników będą prawnicy i psycholożki Ośrodka. W punkcie informacyjnym MOPR osoby starsze dowiedzą się m.in. o dostępnym wsparciu dla osób z niepełnosprawnością, o usługach opiekuńczych. Dyżurujący eksperci poradzą potrzebującym osobom np. jak uzyskać pomoc żywnościową oraz finansową. Opowiedzą o wolontariacie dla osób starszych. Dla chętnych MOPR przygotował też gadżety, które mają wymiar profilaktyczny i pomocowy.

Zapoznajcie się Państwo z całym programem Festiwalu Pracy i Aktywności Seniorów  (link przekierowuje na stronę portalu Gdańska), który ma też m.in. część rozrywkową.

 

Plakat informacyjny Festiwalu/źródło: GUP